Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
500-річчя з дня народження Байди

20 жовтня 2017 року науковці Національного заповідника “Хортиця” в рамках роботи VIII науково-практичної “Запорозьке козацтво в пам'ятках та музейній практиці” відзначили 500-річчя народження Дмитра Вишневецького. До події долучилися і учасники ІХ Новицьких читань.

Символічно, що заходи проводились на о.Байда. Участь  взяли  представники наукової спільноти Києва, Харкова, Дніпра, Херсону, Нікополя, Бердянська.

Обговоренню питань пов'язаних з постаттю Дмитра Вишневецького та його добою передувала екскурсія від провідних науковців заповідника — завідувача відділом охорони пам'яток історії, археології та природи к.і.н. Дмитра Кобалії та с.н.с. відділу фондів Тетяни Шелємєтьєвої. Цікаво, що більша частина гостей вперше відвідала цей легендарний острів, відомий також пам'ятками доби бронзи та XVIIIст.

В рамках проведення круглого столу “Дмитро Іванович Вишневецький – п’ять століть героїчної історії” (модератор к.і.н. Олександр Мірущенко). Його учасники мали змогу не лише обговорити постать славетного князя, але й простежити історію роду Вишневецьких (доповідач Олександр Черненко).

Учасники круглого столу (д.і.н. Віктор Брехуненко, д.і.н. Володимир Мільчев, д.і.н Віталій Андрєєв, к.і.н. Владислав Грибовський) надавали оцінку не лише подіям доби Вишневецького, але й наголошували на тому значенні, яке вони мали у подальшій історії запорозького козацтва.

Колектив заповідника дякує всім, хто долучився до відзначення славетного ювілею.