Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Цвітіння бузку

Весна - мальовнича пора року. Особливо приємним є барвистість кольорів природи після довгих зимових сірих днів.

Для того, щоб помилуватися композиціями бузку, гіркокаштану, садового жасмину тощо запрошуємо мешканців міста відвідати Дендропарк у центральній частині острова Хортиця.

Цього тижня у парку є можливість зробити цікаві світлини на фоні квітучого бузку. Слід зазначити, що у нашій країні є навіть традиція відвідувати національний ботанічний сад імені М.М.Гришка НАН України саме для того, щоб побачити цвітіння бузку. Існує думка, що деякі сорти чагарника з цього саду були висаджені і у Дендропарку.

Buzok

Свою латинську назву (Syninga vulgaris) бузок отримав від грецького слова “syrinx”, що означає «трубка». З деревини цього чагарника раніше вирізали люльки та сопілки. У країнах Західної Європи та в Америці популярна назва «Lilac», яка перекладається як ліловий, що є основною гамою забарвлення суцвіть бузку.

У Європі бузок почав поширюватися в культурі з ХVI ст.

Бузок відмінно очищує повітря від пилу та різних шкідливих домішок і не боїться загазованої атмосфери, тому придатний для озеленення новобудов і промислових міст. Живе чагарник близько 100 років. Довговічність бузку значно збільшується завдяки його здатності давати паростки до глибокої старості. У старіючих кущів посадкою на пень можна викликати появу молодих паростків, які з’являються зі сплячих бруньок біля кореневої шийки. Після такого омолодження старі кущі знову чудово ростуть, щорічно і рясно цвітуть та плодоносять.

Розмножується бузок насінням та вегетативно (живцями, відводками та прищепою). Садові форми розмножуються тільки вегетативно.