Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
День прапора на Хортиці

23 серпня на оглядовому майданчику Музею історії Запорозького козацтва відбулись заходи з нагоди Дня державного прапору України. В церемонії підняття прапору на найвищому у державі флагштоці взяли участь Генеральний Прокурор України Юрій Луценко та голова облдержадміністрації Костянтин Бриль. Також участь в урочистостях взяли керівництво правоохоронних органів, представники влади області та міста, військовослужбовці, волонтери та громадськість.

Вітаючи учасників заходу зі святом, Юрій Луценко висловив переконання, що Україна зможе вибороти свою свободу і побудувати заможну і щасливу державу.

DenPraporu2017

- Хочу від імені державної влади привітати всіх з Днем прапора України. Знаходжусь сьогодні тут не тільки як держслужбовець, а і як батько, чий син у складі 55-ї запорізької артбригади захищав Україну під донецьким аеропортом у найважчі часи. Я пишаюся нашими хлопцями і тим, що вони здобувають перемоги під нашим прапором. Саме так - не розділяючи областей, ідеологій та вірувань - Україна стане державою-переможницею. Адже люди, що вміють домовлятись між собою заради результату, зможуть перемогти. І над нами є, був і буде наш синьо-жовтий прапор, - зазначив Генеральний Прокурор України Юрій Луценко.

DenPraporu20171

В свою чергу, Костянтин Бриль звернувся до запоріжців зі словами впевненості у перемозі над ворогом.

- Хочу привітати вас із цим знаменним днем. Сьогодні ми піднімаємо прапор нашої держави на святому для України місці – славетному острові Хортиця. І ми бачимо символ нашої держави, що вселяє надію в українців. Я бачив хлопців в АТО, які плакали, піднімаючи наш стяг на Сході України. Нині ми віддали чимало задля перемоги, проте надалі маємо дуже важливе завдання, аби наш прапор замайорів над Донецьком, Луганськом, Севастополем та Сімферополем. Тож нині щиро вітаю всіх запорожців зі святом! Поважайте наш Прапор та любіть Україну, - наголосив голова облдержадміністрації Костянтин Бриль.

Окремо присутні вшанували хвилиною мовчання захисників України, що віддали своє життя за нашу державу.

Після чого на честь свята Державний Прапор України було піднято на найвищий в державі флагшток, розташований на о. Хортиця, біля Музею історії Запорозького козацтва. Загальна висота флагштоку над рівнем Дніпра складає близько 90 метрів.

DenPraporu20173

З нагоди свята Костянтин Бриль та Юрій Луценко вручили запоріжцям відзнаки Президента України. Так, медаллю «За гуманітарну участь в Антитерористичній операції» було нагороджено: лікаря-реабілітолога центру допомоги учасникам АТО при Третій міській лікарні міста Запоріжжя, у 2014-2015 роках – волонтер 93-ї окремої механізованої бригади Збройних Сил України, Олену Безединову; волонтера, автора та організатора виготовлення тисяч борщових та вітамінних наборів для наших солдат восени та взимку 2014 та 2015 років Вікторію Вєрозубову-Сус; власника кафе «Укроп», відомого запорізького волонтера, який за роки війни відправив на фронт десятки тон копченого сала власного виробництва  Віктора Гладкого; батька загиблого бійця АТО, голову громадської організації родин загиблих героїв АТО «Родина козацької звитяги» Миколу Говоруху; матір загиблого бійця АТО, керівника центру для військовослужбовців «Солдатський привал», яка двічі на місяць із волонтерською допомогою їздить до наших солдат у зону бойових дій, Галину Гончаренко; учасника АТО, волонтера Сергія Інюшева; керівника волонтерської групи «Майстерня на Матросова», що з початку АТО виготовила та відправила на фронт кілька сотень маскувальних сіток для бліндажів та техніки Інну Лук’янову; керівника благодійного фонду «Солдатські матері», однієї із перших волонтерських організацій у регіоні, ініціатора створення громадського центру соціально-психологічної реабілітації учасників АТО Людмилу Печуріну; керівника волонтерської групи «Люди Українські», який з перших днів війни організував ремонт та пошук запчастин для сотень одиниць військової та автомобільної техніки Олександра Потапова та учасника АТО, керівника Запорізького обласного центру допомоги учасникам АТО Олексія Сквордякова.

DenPraporu20172

Після урочистостей почесні гості завітали до Історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Під час відвідин козацької церкви Генеральний прокурор Юрій Луценко подарував церкві старовинну ікону Св. Георгія та шаблю.