Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Фестиваль документального кіно

До Хортиці повернувся Фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc

У програму триденного фестивалю були включені найсвіжіші стрічки українських і польських документалістів. Відкриті кінопокази відбулись з 25 по 27 серпня на оглядовому майданчику Музею історії запорозького козацтва на Хортиці. 

Lampadoc2017

За словами організаторів, обрані для показу стрічки продемонстрували, що сьогодні документують молоді кіномайстри в Україні та Польщі: хто герої цих історій та якою мовою про них говорять. Програма фестивалю дуже різноманітна. Це фільми про музику в людині й людину в музиці – «Jamala.UA» (Україна) та «Варіація на віолончелі соло» (Польща), а також про спорт і перемоги – «Виграти все» (Україна). До показу також  були представлені: документальна комедія  «Перший поляк на Марсі» (Польща) й кіноісторії на одвічні теми – «Три розмови про життя» та «Тісний зв’язок» (Польща). Звичайно, не оминули фестиваль стрічки про ситуацію в сучасній Україні: «Рідні» (Україна, Німеччина, Латвія, Естонія), «Гострий біль» (Україна), «МА» (Україна), «Коли цей вітер вщухне» (Польща), «Металурги» (Україна). 

Відзначимо, що Lampa.doc уже вдруге приїздить до Запоріжжя. Минулого року наше місто стало одним з трьох, де пройшов пілотний кінофестиваль. Цьогорічна програма охоплює вже вдвічі більше міст, серед них Луцьк, Червоноград, Житомир, Умань, Кропивницький. Мандрівки з кінопоказами та лекціями про сучасну документалістику, за задумом ініціаторів проекту, мають сприяти культурній децентралізації в Україні.