Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Фестиваль документального кіно

З 26 по 28 серпня на острові Хортиця відбудеться перший Фестиваль документального кіно просто неба Lampa.doc.

Наталія Красильникова, режисерка та організаторка фестивалю під час прес-конференції у Запорізькому медіа-центрі розповіла про мету заходу:

Ми перший мандруючий фестиваль документального кіно. Програма фестивалю складається з українських і польських фільмів, знятих за останні три роки — це сучасна авторська документалістика, яка має на меті розвінчування міфів про радянську пропаганду, власне про документальне кіно, як щось нецікаве, тому що, насправді, воно дуже різне і дуже цікаве.

Фестиваль вже відбувся у двох містах України. В Луцьку, де він проходив у Замку Любарта, це споруда XIV століття і в Умані, на території історико-культурного заповідника Стара Умань, що базується у будівлі Васильківського монастиря, це споруда XVII століття.

Скажу відверто, Запоріжжя на мапі LAMPA.DOC з’явилося випадково. Коли я подивилася на карту: ну Луцьк, ну Умань, окей, але чогось не вистачає, треба їхати на схід, і власне перше, що спало на думку, це був заповідник Хортиця. Я написала листа на ім’я Максима Остапенка, отримала дуже швидку відповідь, і таким от чином LAMPA.DOC приїхала до Запоріжжя.

Максим Остапенко, керівник Національно заповіднику Хортиця:

Завдання заповідника — підтримувати будь-які цікаві проекти, які мають відношення до національної культури та збільшення міжнародних контактів, і в цьому відношенні дуже цікаво, що цей фестиваль є спільним україно-польським.

Нещодавно, наша делегація була в Польщі, і бачила музеї XXI століття — це не просто, вибачте, склад якихось раритетів розкладених по полицях в певній послідовності. В першу чергу, – це культурна локація, яка об’єднує людей, яка спонукає їх мислити та, врешті, формує абсолютно нову людину: сучасну, культурну, і це одне із завдань музеїв.

Тому маючи оглядовий майданчик, Музей історії запорозького козацтва, ми вирішили, що буде абсолютно логічним, продовжити цю тему у Запоріжжі, тим паче, що цей майданчик вже використовувався для різноманітних презентацій.

За словами Наталії Красильникової, важливо усвідомлювати, що існує різниця між такими жанрами як хроніка, науково-популярне та документальне кіно. Адже, основним об’єктом дослідження саме документального кіно є людина, її характер, спосіб реагування на ті чи інші події, її відчуття.

Організаторка фестивалю подякувала Wajda School & Studio, за 6 фільмів до програми Lampa.doc, які були із задоволенням надані Студією Анджея Вайди для легального перегляду на території України.

З “нашої” шістки два фільми – це українські прем’єри, що для фестивалю-початківця, певною мірою, здобуток. Всі шість фільмів: “Joanna” (“Йоанна”),Ślimaki/Snails (“Равлики”), Superunit / Superjednostka (“Суперблок”), Wyspa / The Island (“Острів”), End Of The World / Koniec świata (“Кінець світу”) та “Пісня пастуха” були створені в рамках навчальної програми з документального кіно DokPRO у Школі Вайди під чуйною опікою метрів польської документалістики Marcel Lozinski, Jacek Bławut, Vita Zelakeviciute,

Не менш цікаве й українське документальне кіно, яке так само поступово здобуває визнання у Світі. Так, в програмі маємо два повнометражні фільмі — “Присмерк”, Валентина Васяновича, та “Сестру Зо” Аліси Коваленко та Люби Дураковоі (фільм до речі частково знімався в Запоріжжі) – обидва фільми виробництва України, які було створено за підтримки Державного агентства України з питань кіно, – повідомила Наталія Красильникова.

Тому, підсумувала свій виступ пані Наталія , справжнє авторське документальне кіно, світового рівня вже скоро буде в Запоріжжі.

У фестивальні дні, від зупинки Металургів, до місця проведення фестивалю на Хортиці, буде курсувати автобус - відправлення о 19.45. Після закінчення перегляду фільмів, о 22.00-22.30, на глядачів чекатиме автобус, на стоянці Музею історії запорозького козацтва, і відвозити їх до зупинки проспект Металургів.

Вартість проїзду в одному напрямку -5 грн.

У програмі фестивалю 11 документальних фільмів виробництва Польщі та України 2013-2016 років. Це документальне кіно, яке здобуло нагороди у Латинській Америці («Суперблок»), зібрало понад 30 відзнак у Європі («Кінець світу», «Равлики»), тріумфувало в Північній Америці (номінант на «Оскар» – «Йоанна»), було показано у Китаї та Новій Зеландії («Острів») та ще 6 не менш цікавих фільмів про сьогодення.

Розклад показів, початок щодня о 20.00:

«Reve ta stohne on tour», режисерка Надія Парфан «Присмерк», режисер Валентин Васянович «Равлики», режисер Гжегож Шчепаняк

27 серпня «Суперблок», режисерка Тереза Чепец «Сестра Зо», режисерки Аліса Коваленко та Любов Дуракова «Острів», режисерка Наталія Красильникова «Йоанна», режисерка Анета Копач

28 серпня «Дім», режисерка Анна Корж «Пісня пастуха», режисер Вахрам Мхіторян «Міст», режисери Оксана Носач, Олена Москальчук, Дмитро Бурко «Кінець світу», реж. Моніка Павлючук. Покази відбуватимуться прсто неба завдяки технічній підтримці КІНО ПРОСТО НЕБА. Вхід вільний

Відзначимо, на заклик про підтримку фестивалю відгукнулися одночасно мер Запоріжжя Володимир Буряк та Костянтин Бриль, голова Запорізької обласної державної адміністрації.