Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Фестиваль "Великдень на Хортиці"

Хортиця є одним із найважливіших центрів збереження історії, культури та традицій українського народу. Керуючись цим доконаним фактом, а також усвідомлюючи необхідність позитиву в серцях людей в ці важкі часи Національний заповідник «Хортиця» 1 травня запросив всіх запоріжців і гостей міста відвідати історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» та відсвяткувати світле воскресіння Христове –Великдень.

Програма була розроблена таким чином, щоб для кожного знайшлось щось цікаве і важливе – для дорослих і малечі, для віруючих і атеїстів, для чоловіків і жінок, для городян і для гостей нашого міста.

Почалось свято із пасхального Богослужіння та освяченням пасок та писанок біля Січової церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Службу провів особисто єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Фотій.

Velykd7

Velykd4

Оним із найцікавіших розважальних пунктів заходу стали виступи фольклорних колективів, бо українська пісня є невід’ємною часткою і засобом вираження української душі. Своє мистецтво показали ансамбль "Козаки запорожці" (ПК ім. Шевченка), ансамбль "Бунчук"(ПК "Титан"), ансамбль "Запорозькі козаки" (ПК "Орбіта") та дитячий ансамбль танцю "Варги" (ПК "Титан"). За що їм велика вдячність.

Velykd10 Velykd2 Velykd8

Також на гостей свята чекали виставка-продаж майстрів народного мистецтва, дитяча майстерня для малечі, аквагрим та живі скульптури козаків, перевдягання у автентичний український одяг, виставка ікон у Січовій церкві, реконструкція козацьких бойових мистецтв та звичайно невеличкий ярмарок.

Одним із головних завдань організаторів було створення неформальної атмосфери живого спілкування та занурення в українську культуру, відчуття свого коріння.

Velykd5

Сподіваємось нам це вдалося, Хортицю 1 травня відвідала величезна кількість людей, що створило неповторний мікроклімат весни, любові, патріотизму та віри в майбутнє. Дякуємо всім хто залучився до свята!!!

А 2 травня на оглядовому майданчику Музею історії запорозького козацтва відбувся виступ козацького ансамблю пісні і танцю «Запорожці» присвячений відкриттю туристичного сезону. Цей захід стає вже традиційним, нагадаємо минулого року на майданчику виступав академічний сімфонічний оркестр Запорізької філармоніі під керівництвом В.Реді.