Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Гості із Музею Івана Гончара

7 червня поточного року до Національного заповідника «Хортиця» завітали члени творчого колективу по втіленню проекту щодо створення віртуальної енциклопедії українського костюму, в рамках якого проводиться відтворення комплексів вбрання та вишивки різних історико-етнографічних регіонів України.

Gonchar3

Очолив творчий колектив відомий знавець українського вбрання та вишивки Юрій Олексійович Мельничук, який є заступником генерального директора Національного центру народної культури «Музей Івана Гончара» з науково-фондової роботи та головою правління ГО «Центр української вишивки та костюма «Оріяна». Разом з паном Ю. Мельничуком до заповідника завітали його молодші колеги з різних музеїв м. Києва Марія Квітка, Людмила Сівцева-Климук та Яна Малакова.

Gonchar1

Співробітники відділу науково-фондової роботи ознайомили гостей з фондовою колекцією одягу заповідника і надали необхідні консультації. Гості виявили щиру зацікавленість нашою колекціює , відзначивши, що в ній є взірці вбрання і з інших регіонів України, а також одяг мешканців м. Олександрівська (нині — Запоріжжя) початку ХХ ст.

Юрій Мельничук наголосив на тому, що цінність колекції вбрання заповідника полягає у особливостях нашого регіону, який віддавна заселявся переселенцями з різних куточків України, Росії тощо. Тут переплелись традиції різних культур і часів, надавши вбранню неповторних рис, які знайшли своє втілення у крої вбрання та його декоруванні.