Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Колективне звернення щодо будівлі ЦІМЕТу

Сьогодні вночі невідомі підпалили будівлю колишнього Центрального інституту механізації та електрифікації тваринництва (ЦІМЕТ), яка вже декілька років знаходиться у занедбаному стані і поступово руйнується. Будівля побудована у стилі сталінський ампір та могла б бути однією із нацйцікавіших туристичних принад заповідника і міста. Знаходиться на балансі Дослідної станції ефіроолійних та малопоширених сільськогосподарських культур, яка ним не опікується і він фактично кинутий на призволяще.

Довгий час Національний заповідник "Хортиця" звертається до державних інстанцій з проханнями та вимогами вирішити питання власності на будинок та зберегти його для нащадків але "віз і нині там".

CIMEZH1 CIMEZH2 CIMEZH3

Сьогодні ми оприлюднюємо колективне звернення щодо ситуації яка склалась навколо будівлі колишнього Інституту механізації тваринництва Національної академії аграрних наук України в м. Запоріжжя:

Державний історико-культурний заповідник на острові Хортиця в м. Запоріжжя утворений Постановою Ради Міністрів Української РСР від 18.09.1965 р. «Про увічнення пам’ятних місць, зв’язаних з історією запорізького козацтва». Статус Національного наданий постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1993 р. першому серед заповідників сфери підпорядкування Міністерства культури в державі.
Щороку Хортицю відвідують сотні тисяч гостей з усіх регіонів України та зарубіжних країн. Розбудова існуючих та створення нових туристично-привабливих об’єктів в структурі закладу виступає провідним напрямком діяльності колективу заповідника.
Пункт 4. постанови Кабінету Міністрів України від 06.04.1993 р. №254 «Про Національний заповідник «Хортиця» зобов’язував Українську академію аграрних наук (від 06.01.2010 р. – Національна академія аграрних наук України, НААНУ) та Запорізьку обласну державну адміністрацію забезпечити виведення Інституту механізації тваринництва (ІМТ) за межі о. Хортиця з наступним пристосуванням його матеріально-технічної бази під потреби заповідника.
На жаль, впродовж багатьох років адміністративно-лабораторний корпус залишається фактично бездоглядним та піддається поступовій руйнації під впливом природних факторів. Ситуація загострилася протягом останнього року, коли через безконтрольний доступ до приміщень будівлі було демонтовано та вивезено залишкові матеріальні цінності та елементи інженерних мереж, зокрема – систем опалення корпусу. Покинутий корпус став місцем скупчення осіб з асоціальною поведінкою та кримінальними схильностями.
Так, зокрема, внаслідок сукупності перелічених причин у ніч на 26 серпня 2016 року в покинутій балансоутримувачем напризволяще будівлі сталася пожежа. Полум’ям були частково зруйновані міжповерхові перекриття, вигоріли коридори та кабінети, віконні рами і двері на другому поверсі. Втрат також зазнав фасад колишнього інституту.
Таким чином, через недбалість розпорядника майна державі заподіяна істотна матеріальна шкода.
За наявною інформацією на сьогоднішній день майновий комплекс колишнього ІМТ знаходить на балансі Дослідної станції ефіроолійних та малопоширених сільськогосподарських культур НААНУ.
Беручи до уваги викладене, просимо в межах наданих вам повноважень притягти винних в руйнації будівлі та пожежі осіб до відповідальності згідно чинного законодавства України.

З повагою,

Остапенко М.А., Лисенко Т.М., Матросенко В.П., Онищенко С.О., Татарінцев С.І.,Татарінцева Т.Д., Никоненко А.Д., Никоненко Д.Д., Сивков К.Ю., Сивкова Н.А., Титаренко Г.А., Пєтрікей А.В., Вороніна Т.Є., Богданова І.А., Захаржевська В.В., Морозова І.М., Мішечкіна О.М., Трусова О.М., Зайцев В.О., Дударенко С.В., Шкуратова І.І., Данилюк П.Д., Кобалія Д.Р., Волков А.В., Сурченко С.В., Левченко М.П.,Ширинський А.А., Штатський Д.О., Охріменко С.Г., Муленко М.М., Василенко С.В.,Козодавов С.В., Петрашина П.Д., Шелеметьєва Т.І., Карпенко Г.О., Гаркуша В.Ф.

Просимо надати письмову відповідь у термін, визначений ст. 20 Закону України «Про звернення громадян» від 02.10.1996 р. №393/96-ВР, на адресу 69017 м. Запоріжжя, вул. Старого редуту, 9 на ім’я Остапенка Максима Анатолійовича та на електронну пошту zapovidnik@ukr.net. Вказана особа зобов’язується у власний спосіб повідомити підписантів звернення про результати його розгляду.