Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
0612-24-88-58, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 24 грн
Режим роботи з 9:15 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Мастер-клас із розпису великодніх яєць.

4 квітня Національний заповідник “Хортиця” продовжує започатковану у 2015 році ініціативу з розпису Великодніх яєць “Запорізька писанка”. Майстер-клас відбудеться на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ» о 14:00. Запрошуютьсся всі хто бажає, майстер-клас безкоштовний.

          Головною метою заходу є навчання мешканців міста майстерності писанкарства та привернення уваги до традиційних цінностей українського народу.

          З давніх давен в кожній українській оселі, протягом усього посту жінки розписували великодні яйця. Яйце — це символ життя, весни, сонця, символ Воскресіння Христа. У момент воскресіння Христа каміння на Голгофі перетворилося на червоні яйця.

          Розфарбовані яйця є вісником добра, надії,  й радості, що реалізується в кольорах, лініях, візерунках, ритмах орнаменту, але крім культового значення, вони є також одним із найдавніших різновидів народної творчості.

          Тому цілком закономірно, що майстер-клас із мистецтва писанкарства було вирішено провести в одному із найважливіших осередків збереження традицій народу — Національному заповіднику “Хортиця” в історико-культурному комплексі “Запорозька Січ”.

         Проводити його буде професійний писанкар Ганна Сілявіна, народна майстриня, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, уродженка Івано-Франківської області, Косівського району, с. Брустурів. Навчалась цьому мистецтву у своєї сестри яка в свою чергу була ученицею своєї тітки, сестри батька, відомої писанкарки Параски Палійчук.

         Учасники майстер-класу будуть долучені до таїнства розписування яєць, навчаться традиційним технікам, та ознайомляться із різними видами та способами цього виду мистецтва.

Контактна особа Дударенко Сергій тел. 097 4153491