Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Меморіальна дошка

В рамках науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці» та у зв'язку із відзначенням 50-річного ювілею створення історико-культурного заповідника на о.Хортиця, в Музеї історії запорозького козацтва 8 жовтня урочисто відкрито пам'ятну дошку присвячену Герою України Петру Троньку.

Петро Тимофійович Тронько — видатна особистість, яка в часи панування комуністичної системи зробила величезний внесок у збереження історико-культурної спадщини українського народу. Доктор історичних наук, ідейний натхненник і голова Національної спілки краєзнавців України, Заслужений діяч науки і техніки України, Голова редколегій унікальних видань — монументальної праці “Історія міст і сіл Української РСР” та серії книг “Реабілітовані історією”, що повернули добре ім'я багатьом безвинним жертвам тоталітаризму.

Перебуваючи на посаді заступника Голови Ради Міністрів Української РСР та голови Українського товариства охорони пам'яток історії і культури ініціював і підтримував спорудження Музею народної архітектури і побуту у Пирогові, меморіального комплексу “Національний музей історії Великої Вітчизняної війни 1941-1945 років”, відтворення Золотих воріт, Успенського собору, Михайлівського золотоверхого монастиря. Петро Тимофійович керував проектами створення музеїв, заповідників, встановлення пам'ятників видатним особистостям, організації ювілеїв і пам'ятних дат.

Саме завдяки наполегливості Петра Тимофійовича Тронька, а також Миколи Киценка та Степана Кириченка тодішній секретар ЦК КПУ Петро Юхимович Шелест ініціював постанову «Про увічнення пам’ятних місць, пов’язаних з історією запорозького козацтва», яка дала можливість Раді Міністрів України 18 вересня 1965 року оголосити острів Хортицю Державним історико-культурним заповідником з перспективою побудови Музею історії козацтва, реконструкції Запорозької Січі, встановлення пам'ятників видатним діячам доби запорозького козацтва.

З цього часу значимість священної для всіх українців землі почала набувати правові форми і визнання. Багато було злетів і падінь, занепадів і відродження, невдач і здобутків. Але головне те, що заповідник живе і розвивається як символ незламності українського духу завдяки відданій сміливій праці таких Людей як Петро Тимофійович Тронько.