Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
На Хортиці знайшли унікальне поховання.

Вже 15 років відомий археолог Олег Тубольцев разом із вихованцями Нової археологічної школи досліджує пам'ятку доби бронзи Генералка-2. Кожний сезон потроху відкривав для науковців завісу таємниці над цим без сумніву цікавим об'єктом, але цей рік перевершив усі сподівання - як це часто буває, абсолютно несподівано, заклавши шурф вчені натрапили на поховання кінця 4 початку 3 тис. до.н.е. Сама конструкція у вигляді круглої кам'яної закладки та комплекс знахідок із кераміки, кісток і знарядь праці говорять про те, що ця людина мала найвищий статус у тогочасному суспільстві. Можна з упевненістю стверджувати, що це був вождь або жрець одного із кочових племен ямної археологічної культури.

Дана знахідка в котре доводить гіпотезу про сакральне значення острову для наших пращурів, його особливу релігійну та енергетичну сутність. Нагадаємо, це далеко не перший культовий комплекс доби міді-бронзи на Хортиці, сьогодні відвідувачі можуть побачити вже досліджені святилища, кам'яні закладки у вигляді яйця, фундамент капітальної будівлі цього періоду.

Сподіваємось наші археологи зроблять не одне таке відкриття у майбутньому, особливо з огляду на те, що Генералка - 2, за думкою спеціалістів, досліджена лише на 35%.