Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Нова виставка "Козацький табір"

12 жовтня в історико-культурного комплексі «Запорозька Січ» на о. Хортиця відкрилася виставка військового мистецтва запорозького козацтва «Козацький табір». Цей проект став одним із переможців конкурсу «Ми – це місто!», що був організований ПАТ «Запоріжсталь». Проект було реалізовано фахівцями Національного заповідника «Хортиця» на кошти гранту ПАТ «Запоріжсталь» в розмірі 50 тис. грн.

В церемонії відкриття виставки брали участь Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма, Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко, діячи науки та культури, громадськість м. Запоріжжя.

«Повага до історії свого народу, його традицій та культури – це невід’ємна складова справжнього патріота України. Ми завжди прагнемо підтримувати проекти, які формують національну свідомість, любов до рідної землі», - сказав Генеральний директор ПАТ «Запоріжсталь» Ростислав Шурма.

«Виставка покликана сприяти формуванню у відвідувача відчуття причетності до історії українського народу та гордості за власну державу. Впевнений, що нова експозиція приверне увагу як істориків-науковців, так й широкий загал», - зазначив під час відкриття виставки Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко.

Виставка демонструє унікальну колекцію оригінальної холодної та вогнепальної зброї, військові обладунки XVI – XVIII ст. з фондозбірки Національного заповідника «Хортиця», зібрання Львівського історичного музею, а також приватних колекціонерів В. Нефедова, Л. Петрашина, О. Фельдмана, С. Філіпішина.

Tabir2

Виставка презентує табір як найефективніший бойовий порядок запорожців. В основу її сюжету покладена ситуація умовної битви, коли козаки, спорудивши табір з возів, зв’язаних ланцюгами, та поставив поміж ними гармати, ведуть бій із супротивником. «Битва» відбувається на тлі збільшеної у декілька разів репродукції картини запорізького художника М. Добрянського «Битва під Пилявцями». По боках від неї – хоругви запорозьких куренів (авторська реконструкція Заслуженого художника України Т. Власенко). Бій ведеться з польським військом (знакові персонажі – крилаті гусари), татарами (лучники), турками (яничари), московітами (стрільці). Експозиція побудована таким чином, що відвідувач, занурюючись в атмосферу козацького бою, знаходиться в «таборі» разом із запорожцями та становиться одним із героїв дійства.

В 2015 році в рамках щорічного конкурсу соціальних проектів «Ми - це місто» ПАТ «Запоріжсталь» було визначено 27 переможців з 163 представлених на конкурс проектів. Кожен з проектів-переможців отримав грант на розвиток важливих для міста соціальних проектів. Загальна сума коштів, спрямованих на виплату грантів переможцям - близько 1,7 млн грн (у 2014 році - 1,1 млн грн).