Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Нові експонати для Музею судноплавства

Музей судноплавства на Хортиці отримав два чудові експонати. Перший - знайшли спецпризначенці під час тренувальних занурень у морі неподалік Очакова. Вони одразу зв'язались із ветераном АТО та співробітником заповідника В'ячеславом Зайцевим, проаналізувавши знахідку було вирішено збирати гроші на його доправлення до Запоріжжя. Завдяки допомозі небайдужих людей, серед яких окремо потрібно виділити мецената Фелікса Кусаєва, якір опинився на Хортиці. В даний момент він очищений, оброблений спеціальними речовинами і готовий до експонування. Вже сьогодні можна говорити про те, що якір має надзвичайну історичну цінність, відноситься орієнтовно до сер XIX ст. та має угорське походження.

Yakiryakir1

Другий - випадково дізнавшись у мережі facebook про якір з Чорного моря передала заповіднику Марія Дегтярьова із Мелітополя. Декілька років тому відпочиваючи на березі Молочного лиману сім'я Марії знайшла якір-кішку і до цього часу зберігала у себе. Первинний аналіз показав, що артефакт також відноситься до XIX ст. та має на собі гарно збережені клейма, значення яких ще потрібно буде розшифрувати спеціалістам установи.

            Треба зазначити, що загалом колекція якорів заповідника нараховує 85 штук, найдавніші з яких мають візантійське походження та датуються X ст..