Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Освячення іконостасу XVIII століття

27 грудня в церкві Покрови Пресвятої Богородиці на території комплексу “Запорозька Січ” відбулось освячення іконостасу козацького часу. Цей унікальний предмет церковного начиння XVIII ст. було отримано заповідником як дарунок від меценатів і змонтовано в Церкві Покрови Пресвятої Богородиці. Освятив нововстановлений іконостас та звершив Божественну літургію Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, йому співслужили єпископи Української Православної Церкви Київського Патріахату і духовенство Запорізької Єпархії.

ikonostas2

         Іконостас було написано на початку XVIII ст. майстрами риботицької школи іконопису. До 2001 року він був частиною начиння Церкви Введення Пресвятої Богородиці села Розтока, Міжгірського району Закарпатської області. Але потребуючи коштів на зведення нового храму, за рішенням церковної громади його було продано.

ikonostas3

         Завдяки зусиллям меценатів цей іконостас було викуплено з приватної колекції і зараз він передається Національному заповіднику “Хортиця” та музейному фонду України в дарунок, тобто безстроково. Він дійсно стане окрасою церкви та зайвий раз доведе сутність острову Хортиця як важливого духовного центру українського народу.

         Безпосередніми жертводавцями стали стали родина Бєлих, родина родина Загоріів, родина Луценків, родина Третьякових, родина Зацепіних - Геращенко, родина Василиків - Іонових. Організатором виступив “Благодійний фонд родини Загорій” Протягом року його буде повністю відреставровано та доповнено елементами декору яких не вистачає.

         Нагадаємо, що у 2012 році, в межах угоди із заповідником  Запорізька єпархія Української Православної церкви Московського Патріархату надала для січової церкви іконостас козацьких часів, але по закінченню дії угоди його було повернуто.