Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Передача Віфлеємського Вогню Миру

Сьогодні на Запорозькій Січі, у колисці козацтва, у церкві Покрови Пресвятої Богородиці відбулась урочиста передача Вифлеємського Вогню Миру з місця народження Ісуса Христа. Розповсюдженням Вогню миру по всьому світі займаються скаути. Сьогодні члени скаутського руху «Пласт» передали благодатний вогонь Запорозьким січовим козакам, Запорізькій єпархії Української Православної Церкви Київського Патріархату, також вогонь передадуть  бійцям в «Солдатський привал» та в сиротинці.  Сподіваємось, що цей вогонь принесе такий очікуваний мир та світло нашій країні.

Так співпало, що саме в цей день партнери Національного заповідника «Хортиця»  – колектив  проектного інституту «Запоріжинжиніринг» подарували Козацькій січовій церкві ікону.

Ікона процесійна XVIII ст. двобічна. Унікальна ікона, виконана в стилі козацького бароко: на одній стороні «Покров Пресвятої Богородиці», на іншій стороні «Зачаття святої Анни». Походить з монастиря на Сумщині.

На сьогодні таких ікон залишилось надзвичайно мало. І приємно, що саме ця ікона «Покров Пресвятої Богородиці»  із зображенням покровительниці козаків передалась сьогодні тут,  у Храмі Покрови Пресвятої Богородиці на Запорозькій січі.

DSC_5747 DSC_5834 DSC_5844 DSC_5872 DSC_5896