Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Протовче з висоти

Черговий подарунок поціновувачам пам'яток нашого краю - Протовче та плавні Хортиці було знято з висоти пташиного польоту в межах проекту Шукач та викладено у мережу.

Залишки Великого Лугу Запорозького та комплекс Протовче є чи не найціннішим скарбом острову Хортиця. "Великий Луг - батько, Січ - мати" - казали запорожці, Лісиста країна Гілея згадувана батьком історії Геродотом, домівка для безлічі тварин і рослин - цілий мікросвіт, що був зруйнований Каховським водосховищем. Залишки цього світу збереглись на острові, зараз тут зона абсолютної заповідності під охороною працівників заповідника.

Тут же, на перетині водного і суходільного шляхів знаходилось середньовічне поселення Протовче, воно тричі згадується в літописах під 1103, 1190 та 1223 роками як місце збору руських дружин перед битвами з кочовиками. Його населення - бродники стали основою для формування запорозького козацтва.

В цьому місці на невеличкій площі в безпосередній близькості від індустріального мегаполісу можна зустріти козулу, оленя, кабана чи орлана-білохвоста.