Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Семінар з військово-історичної реконструкції

25 листопада в історико-культурному комплексі "Запорозька Січ" відбулась цікава, і в майбутньому, дуже важлива для сприйняття історії козаччини подія. Національний заповідник "Хортиця" запросив до себе в гості професійних реконструкторів із військово-історичної групи "Курінь Печерської сотні Опанаса Предимирського Київського реестрового полку". Учасники групи займаються реконструкцією образа козака середини XVII ст., а точніше періоду Визвольної війни під проводом Богдана Хмельницького. Гостям семінару показали на прикладі, як з дуже високою долею достовірності та на достатньо професійному рівні можна реконстроювати образ козака-воїна починаючи із тканин і одягу і закінчуючи зброєю.

Rekonstr3

 Rekonstr1

Скажемо відверто цей образ дуже мало схожий на той, що сформувався протягом останніх двох століть в сприйнятті суспільством. Тим важливішим видається завдання нашої установи донести до громадян справжню, а не створену літературою чи міфами історію. Є надія, що це тільки початок плідної співпраці заповідника із професіоналами військово-історичної реконструкції, і вже наступного року нас чекають ще більш цікаві заходи, але налаштовані на більш широку аудиторію. Більше із діяльнністю гурту можна ознайомитись на сайті  http://www.17c.org.ua

Rekonstr6

 Rekonstr2

Крім цього на семінарі своїми напрацюваннями поділились Валерій Нефедов з доповіддю про козацьку вогнепальну зброю та Роман Косарєв з доповіддю про козацьку шаблю. В цій частині заходу учасники  розширили для себе межі сприйняття козацької зброї, дізнались про її особливості та визначились з тим, що ж все таки можна вважати козацькою шаблею чи козацьким мушкетом. Але, як завжди, питань в історії дуже багато і сподіваємось відповіді на них будуть знайдені за допомогою наступних цікавих зустрічей.