Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Шевченко і Хортиця

102 роки тому, 9 березня 1814 року народилась видатна особистість, співець українського слова, поет і художник - Тарас Григорович Шевченко. Наш край і особливо острів Хортиця були одними із важливих джерел натхнення для поета. Неодноразово в його творчості згадується і Великий Луг Запорозький, і Дніпрові пороги, і запорозьке козацтво, і звичайно Хортиця.

Влітку 1843 року Кобзар подорожуючи Україною відвідав Олександрівськ і погуляв по Хортиці. По сей день на місці колишнього селища Вознесенка росте стара величезна груша, під якою за переказами старожилів відпочивав сам Тарас. А у північній частині острову навесні 1964 року було закладено парк Шевченка, де планується встановити скульптурну композицію на його честь. У 2005 році заповідник відзначив День народження поета облаштуванням "Тарасової стежки" із кам'яними брилами на яких викарбували цитати із творів Тараса Григоровича.

Пройшовши крізь час і випробування пам'ять про поета живе у назвах вулиць і парків, в думках, прагненнях і надіях українців, надихає іх на збереження своєї культури і історії, збагачує душу народу і надихає його на нові звершення.