Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
"Скіфський стан" з висоти...

Завдяки каналу youtube та Олександру Домбровському поціновувачі Хортиці змогли побачити комплекс "Скіфський стан" з висоти пташиного польоту. Один із найцікавіших туристичних об'єктів заповідника будо знято в новому ракурсі за допомогою квадрокоптеру и викладено у відкритий доступ у мережі.

Нагадаємо, що "Скіфський стан" або "Зорова могила"(за назвою найбільшого кургану) являє собою найвищу точку острову - 57 м над рівнем Дніпра, колись тут височили 28 курганів, більшість із яких знищили у XX ст.. 2005 року заповідник відновив зруйновані, та насипав декілька курганів-макетів, а також створив музей кам'яних витворів простонеба - лапідарій. Крім цього на комплексі розташовано два оглядові бекети, з яких відкривається чудовий краєвид на Новий і Старий Дніпро, острів Хортицю і місто Запоріжжя.

Для запобігання актам вандалізму охоронці Національного заповідника цілодобово чергують на "Скіфському стані". Запрошуємо мешканців Запоріжжя його відвідати самим і привести сюди гостей нашого міста, це абсолютно безкоштовно. Працівники установи переконливо просять поважати острів Хортицю і цю унікальну пам'ятку історії - свідка минулих часів, не смітити, ходити лише облаштованими стежками, не руйнувати артефакти. Сподіваємось ви відкриєте для себе щось нове, отримаєте заряд гарної енергетики, та пізнаете перлину нашого краю по новому...