Запорозька Січ

Якщо Ви не були на «Запорозькій Січі» - значить Вас не було на Хортиці. "Запорозька січ" є найбільш відвідуваним туристичним об'єктом і візитівкою міста Запоріжжя

Замовити екскурсію

Галерея

1 / 15

Запорозька Січ

Січ була столицею козацького краю, його  адміністративним, релігійним, діловим та військовим центром. Численні історичні свідчення та  народна творчість донесли до нас пам’ять про Хортицьку Січ – одну з перших січей, яка виникла у XVІ ст. під час освоєння козаками Південної України. З Хортицею була пов’язана діяльність перших організаторів козацтва –  Остапа Дашкевича та Дмитра Вишневецького.

Сучасна Хортицька Січ – це узагальнений образ козацьких укріплень с детальним відтворенням влаштування всіх восьми козацьких січей, які існували у XVІ – XVIII ст.  Вона складається з двох частин – Малий кіш (торгове та ремісниче передмістя) та Великий кіш (козацький гарнізон). Усе містечко захищають фортифікаційні укріплення – рів, вал з гостроколом, оборонні вежі.

Внутрішній простір також облаштований згідно козацьких традицій. Тут зведені козацькі курені, кузня, гончарня, корчма та грецька хата, у якій приймали послів. В центрі церква та майдан, на якому козаки збирали раду, обирали отаманів та приймали найважливіші рішення.

Козацькі споруди створені як музейні експозиції на основі достовірних історичних даних, з оригінальними концепціями та предметами того часу.

Вони розповідають про функціонування січових управлінських споруд – Будинку кошового отамана та Військової канцелярії, де існувала служба діловодства, листування, запис даних розвідки, допит полонених тощо. Окрема експозиція – «Пушкарня», тобто арсенал Cічі, де зберігаються грамати, зброя, ядра, запаси пороху. Інколи січовики її використовували і як в’язницю.

Спеціальні експозиції розповідають про традиційні промисли Запорозьких козаків, основним з яких було рибальство, а також про козацький побут. Виставка «Козак Мамай і люлька» присвячена образу запорозького воїна-характерника (чаклуна, мага) з його магічною люлькою. Більшість експонатів експозиції «Часи козацькі – Січі запорозькі» є оригінальними предметами XVI – XVIII століття, знайденими на місцях знаходження чотирьох Запорозьких Січей.

Центральною спорудою січі є діюча Церква Покрови Пресвятої Богородиці, у якій проводяться традиційні богослужіння, та навіть обряди вінчання та хрестини.

Хортицька Січ стала традиційним місцем проведення Всеукраїнського фестивалю «Покрова на Хортиці» та «Великдень на Хортиці», куди щорічно з’їжджаються тисячі туристів. Їх приваблюють оригінальні майстер-класи з писанкарства, гончарства, а також концерти, святкування та інші видовищні заходи.

Антуражу додають «Січові козаки». Гурт реконструкторів  презентує вистави присвячені військовому мистецтву запорожців та проводить майстер-класи із володіння козацькою зброєю.

Кожен відвідувач знайде заняття по собі та не залишиться байдужим!

Екскурсія територією ІКК «Запорозька Січ» дасть змогу побачити на власні очі відтворений образ столиці Вольностей Війська Запорозького Низового. Ви відвідаєте житло та господарські будівлі степових лицарів, дізнаєтесь про побут та звичаї запорожців, відчуєте дух козацької доби.

Тел. для отримання інформації та замовлення екскурсії по “Запорозькій січі” 095-914-77-06, 096-254-12-09

Запорозька січ

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
25.10.2019

Велопрацедавець року – це ми!

Bike-friendly ми стали уже давно, а нагороду "Велопрацедавець року" від U-cycle отримали сьогодні! 🚴 Конкуренти були дуже достойні, і в якийсь момент навіть посміла промайнути думка, що ми можемо "пролетіти",...

Читати повністю
17.10.2019

Увага! Про режим роботи 20 жовтня!

У зв'язку із проведенням напівмарафону та перекриттям мостів та автошляхів комплекс "Запорозька Січ" 20 жовтня буде працювати з 12:00 до 17:00.

Читати повністю
14.10.2019

Режим роботи

Шановні гості Запоріжжя та мешканці нашого міста! Повідомляємо, що комплекс "Запорозька Січ" 14 жовтня працює у святковому режимі(екскурсії не проводяться, експозиційні будівлі зачинено, працює сцена та інтерактивні розваги) , більш...

Читати повністю