Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
"Три століття козацького флоту"

Запорозький край неможливо відокремити від запорозького козацтва, а історію козацтва неможливо відокремити від морських походів та битв. Національний заповідник “Хортиця” як науково-дослідна установа основним завданням якої є вивчення, збереження та популяризація пам'яток пов’язаних з історією запорозького козацтва вже понад 50 років проводить підводні археологічні роботи в районі острову Хортиця. За цей час фахівцями заповідника та спеціалістами Експедиції Підводних Археологічних робіт виявлено, піднято на поверхню та досліджено сотні археологічних об’єктів від доби неоліту і до XX ст. Найвагомішим є комплекс знахідок, пов’язаний з діяльністю Запорозької верфі часів російсько-турецької війни 1736-1739 рр., де за активної участі запорозьких козаків будували військові судна(бригантини, галери, дубель-шлюпки, козацькі човни та ін.) для боротьби із Османською імперією за Північне Причорномор’я.

Flot

Закономірним результатом цих багаторічних досліджень стала робота, В'ячеслава Саричева “Три століття козацького флоту”, презентація якої відбулась в бібліотеці ім. М.Горького 28 січня. В в цьому виданні військово-морська діяльність запорожців висвітлюється на тлі тисячолітніх традицій українського народу, його досвіду в освоєнні Північного Причорномор’я, Приазов’я та морських просторів. Намагаючись узагальнити історичний матеріал, автор пропонує розглядати козацький флот та його легендарні чайки у якості військово-політичного чинника, який діяв увесь час існування Запорозького козацтва, а не обмежувати його історію лише часом найбільш успішних морських походів XVI – XVII ст. Протягом трьох століть, вирішуючи історичні завдання захисту українського народу на перетині геополітичних інтересів “наддержав” свого часу – Речі Посполитої, Османської та Російської імперій запорожці фактично створили перший чорноморський флот.

Книга має науково-популярний характер та розрахована на широкий загал поціновувачів історії.

Національний заповідник “Хортиця” висловлює окрему подяку відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні за підтримку у випуску цього видання.

Автор В'ячеслав Дмитрович Саричев — член Національної спілки краєзнавців України, член Національної спілки журналістів України, 1-й заступник голови Запорізької ОДТРК.