Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Великдень на Хортиці

Хортиця є одним із найважливіших центрів збереження історії, культури та традицій українського народу. Керуючись цим доконаним фактом, а також усвідомлюючи необхідність позитиву в серцях людей в ці важкі часи Національний заповідник «Хортиця» 12 квітня запросив всіх запоріжців і гостей міста відвідати історико-культурний комплекс «Запорозька Січ» та відсвяткувати світле воскресіння Христове –Великдень.

Програма була розроблена таким чином, щоб для кожного знайшлось щось цікаве і важливе – для дорослих і малечі, для віруючих і атеїстів, для чоловіків і жінок, для городян і для гостей нашого міста.

Почалось свято із пасхального Богослужіння та освяченням пасок та писанок біля Січової церкви Покрови Пресвятої Богородиці. Службу провів особисто єпископ Запорізький і Мелітопольський Української Православної Церкви Київського Патріархату Фотій.

Одним із найцікавіших розважальних пунктів заходу стали виступи фольклорних колективів, бо українська пісня є невід’ємною часткою і засобом вираження української душі. Своє мистецтво покажуть ансамблі «Бунчук», «Запорозькі козаки», «Варги», «Божена», «Оріяни», «Чумацький Шлях». Для колективів будуть працювати два танцювальні і співочі майданчики.

Також на гостей свята чекали виставка-продаж майстрів народного мистецтва, дитяча майстерня для малечі, аквагрим та живі скульптури козаків, перевдягання у автентичний український одяг, виставка ікон у Січовій церкві, реконструкція козацьких бойових мистецтв та звичайно невеличкий ярмарок.

Одним із головних завдань організаторів було створення неформальної атмосфери живого спілкування та занурення в українську культуру, відчуття свого коріння.

Сподіваємось нам це вдалося, Хортицю 12 квітня відвідала величезна кількість людей, що створило неповторний мікроклімат весни, любові, патріотизму та віри в майбутнє. Дякуємо всім хто залучився до свята!!!