Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Виставка в "Музеї міста за порогами"

Шановні запоріжці та гості нашого міста! 2 березня, об 11:00 в приміщенні "Музею міста за порогами" (за адресою бул.Центральний,3) відбудеться відкриття виставки творчих робіт викладачів початкових спеціалізованих мистецьких навчальних закладів м. Запоріжжя «Міфи і легенди Хортиці у сучасному образотворенні».

Vystavka

Міфи і легенди ніколи не сприймалися нашими предками як розвага, для них це була спроба осмислити навколишній світ та самих себе в ньому. Їхнє світосприйняття знайшло своє відображення в усній народній творчості – фольклорі. Завдячуючи йому, ми пізнаємо духовний світ наших далеких предків, дізнаємося про їхніх богів та Героїв.

Існують в світі історичні місця, природна краса і неповторність яких викликали і продовжують викликати у людей подив, захоплення і навіть страх. При зустрічі з ними відвідувачі відчувають на собі їхню чаруючу магію та енергетику. Таким визначним місцем є легендарний острів Хортиця, який по праву вважається символом України і одним із семи її чудес. Він в мініатюрі представляє історію всієї української землі. Хортицькі балки, скелі, озера та навіть окремі камені тісно пов’язані не тільки з історією, а й з великою кількістю дум, легенд і міфів, в яких відтворений загадковий світ наших предків. Через них нащадкам передається духовний досвід батьків і дідів, формується національна свідомість народу.

Існує легенда, що саме на Хортиці загинув київський князь Святослав. З островом пов’язані легенди про походження скіфів (Змієва печера) та про приручення людиною коня. Сьогодні Хортиця є островом козацької слави. Про цю добу розповідають наступні легенди і міфи – про характерництво серед запорозьких козаків, «Запорозьку миску», «Січові ворота», «Військову Скарбницю» та інші. На острові можна знайти багато скіфських ідолів та місць жертвоприношень – «Чорний камінь», «Запорізький Стоунхендж», «Кам’яні баби», «Світове яйце» і інші.

Багато із легенд, міфів, переказів та байок, пов’язаних з Хортицею, знайшли своє відображення в творчості українських митців: І. Рєпіна, М. Овечкина, М. Дерегуса, І. Їжакевича, С. Васильківського, В. Королькова, В. Коробова, С. Шинкаренка, Ф. Шевченка, О. Бовкуна, І. Василенка, М. Колядки, В. Форостецького, А. Скрипки, О. Полякова, В. Дубініна, Г. Сапегіної, А. Волкова, А. Кіргеєва та багатьох інших.

Хортицька міфологія є джерелом творчого натхнення не тільки для знаних українських митців, а і для викладачів запорізьких шкіл естетичного виховання . Виставка, яка сьогодні, 02 березня 2017 року, відкривається у музеї «Місто за порогами» є завершальним етапом по впровадженню мистецького проекту, запропонованого викладачами Запорізької дитячої художньої школи в рамках роботи міської методичної конференції викладачів з фаху образотворчого мистецтва у січні-лютому місяцях 2017 року: від тематичної доповіді на міській конференції, до виставки творчих робіт по вищеназваній темі викладачів-учасників засідання секції. На виставці представлені 67 творчих робіт 47 авторів, які є відтворенням авторського бачення по запропонованій темі.

Виставка працюватиме до 15 березня, з 10:00 до 17:00, крім понеділка і вівторка, вхід вільний.