Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Вітаємо з Міжнародним днем музеїв!

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв шановних колег, а також усіх, для кого історія Батьківщини є предметом гордості та джерелом натхнення!

Музеї зберігають історію, культурну спадщину українського народу, відтворюють його душу. Вона живе в пам’ятках минулого та у нових культурних проектах, що презентують Україну в різнобарвній мозаїці загальноєвропейської культури.
Одним з маркерів національної ідентичності є Запорозьке козацтво —активний учасник генези українського народу та сучасний бренд Української держави.
Збереження унікальної козацької колекції та її нова інтерпретація в контексті національної історії є метою реекспозиції єдиного в країні Музею історії Запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця».
Ідея створення тематичного козацького музею на Хортиці народилася у першій половині 1960-х років. До початку 1970-х тривалі творчі конкурси найкращих проектів втілення у життя задуму увічнення запорозької слави у музейних експозиціях. Проте остаточний кінець віянь «відлиги» поклав край патріотичним намірам. У 1974 році рішенням урядових органів ще не збудований Музей козацтва перетворено на Музей історії Запоріжжя, значна частина якого була присвячена революційній боротьбі та розбудові соціалізму. Урочисте відкриття Музею історії Запоріжжя відбулося 14 жовтня 1983 року з нагоди відзначення 40-ї річниці визволення Запоріжжя від нацистських загарбників.
У 1988-1992 роках Музеєві повертають початкове тематичне спрямування. На сьогодні колекції Музею нараховують понад 36,5 тисяч предметів основного фонду зберігання.
У 2015 році заповідником було ухвалене рішення про початок робіт з реекспозиції Музею.
2017 року за підтримки Запорізької обласної ради розроблено ескізний проект комплексної реконструкції будівлі з урахуванням сучасних вимог організації музейного середовища, функціональних завдань Музею як складної культурно-просвітницької установи, розроблених експозицій та зручності відвідувачів.
Проектом передбачається збільшення майже вдвічі простору експозиційних та допоміжних приміщень, модернізація інженерних мереж та комунікацій, створення належних умов зберігання предметів фондових колекцій.
Остаточний зовнішній вигляд будівлі Музею буде сформовано після проведення відповідного конкурсу, до участі в якому планується запросити провідні архітектурні бюро країни.
Серед експонатів музею старожитності XVI ст., знайдені на місці першої Запорозької Січі на о. Мала Хортиця, археологічні знахідки з Чортомлицької, Кам’янської, Олешківської, Покровської Січей, предмети, пов’язані із Запорозькою верф’ю XVIII ст., колекції живопису, документів та зброї. Зібрані десятки тисяч експонатів становлять унікальний код української нації, складовими якого є звитяга, воля, демократія. В оновленому музеї доторкнутися до них, відчути енергію героїчної доби зможуть ще більше відвідувачів.
Сьогодні фахівці заповідника неупинно працюють над розробкою та втіленням у життя нових експозиційних проектів, що знаходять своє місце в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» та музейних майданчиках провідних закладів культури інших міст України.

FB_IMG_1558181408819

FB_IMG_1558181418829

FB_IMG_15581814142911

FB_IMG_15581814117071

FB_IMG_1558181421883