Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
"Воїн крізь віки"

Шановні гості Запоріжжя та мешканці нашого міста!

З 25 липня, протягом двох тижнів, на території комплексу “Запорозька Січ”, в рамках відзначення 50-річчя створення історико-культурного заповідника на о.Хортиця, буде працювати виставка “Воїн крізь віки.

Виставка “Воїн крізь віки” -це тисячолітня історія звитяжного захисту рідної землі, що  продовжується і зараз.

40 фото-робіт етно-фотографа Анни Сенік, за участю відомих істориків Миколи Балабана і військовослужбовців Міністерства оборони, митця Анастасії Дмитрук. Але головне це дійові особи: Герої важливої частини цих робіт - наші Захисники, які сьогодні боронять рідну Україну.

У виставці представлено 10 періодів тисячолітньої історії українського воїна: Київська Русь, Галицько-Волинська Русь, Литовсько-Польська доба, Козаччина, Гетьманщина, Перша світова війна, Визвольні змагання, Друга світова війна, Війна в Афганістані, АТО.

Крім фото-робіт Національний заповідник “Хортиця” презентує експонати пов'язані із військовою історією нашої землі, вони спеціально будуть відібрані із фондової колекції музею

Ця подія буде цікавою для кожного з нас, бо це наша спільна історія, а нашим сучасним Воїнам додасть більше гордості, звитяги і мужності. Нам є чим пишатись.

Більше про Виставку і сам Проект:

https://www.facebook.com/VoyinGallery

 https://youtu.be/NOMwwGeJSQw

Партнери Проекту в Запоріжжі — ГО “Запорізький Медіа-центр”, Національний заповідник "Хортиця", ГО "Юармія" м. Енергодар.

Voin1

Про Проект «Воїн»

Сьогодні історія – ефективний інструмент політичної боротьби, маніпулювання суспільною свідомістю, що використовується для розколу українського суспільства, тоді як має навпаки – об’єднувати його. Російський агресор перекручує та фальсифікує українські історичні події, намагається підкреслити відсутність в України військових традицій та нав'язати радянсько - імперську модель спільної військової історії. Саме тому необхідно активізувати зусилля із дослідження та представлення широкій громадськості української військової традицїї.

Наша батьківщина має тисячолітню історію звитяжного захисту рідної землі та її не залежності, часами трагічної, часами славної. Ця боротьба продовжується і зараз. Інформаційна війна ведеться в різних вимірах, в тому числі в історичному.

Візуалізація образів історичного минулого дозволяє сучасному громадянину побачити та відчути себе причетним до історичної традиції, особливо якщо це стосується зовнішнього вигляду, зброї та спорядження українських воїнів. Відтворення образу українського захисника різних історичних епох, починаючи з часів Київської Русі та закінчуючи сучасними бійцями АТО, допомагає проілюструвати високий рівень військової організації у різні епохи, підкреслити військово–історичні традиції та закарбувати в свідомості людей образи, захисників рідної землі.

Під патронатом Міністерства Оборони, було створено робочу групу з істориків та реконструкторів - уніформістів, котрі розробили концепцію проекту та підібрали список історичних військових формацій що відіграли ключову роль у захисті українських земель у різні історичні періоди. Фотографом проекту стала етно-фотограф та волонтер Анна Сенік.

Під час роботи над проектом було проведено більше 12 фото сетів з реконструкціями воїнів різних історичних періодів та сучасності.

Було важливо показати не лише самих воїнів, але і побутові моменти - прощання з сім'єю, дівчиною, зустріч після довгого розставання ін. Одним з проміжних результатів проекту є виставка «Воїн крізь віки».