Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Врятований птах

26 грудня 2015 єгер мисливського господарства ТОВ "Камелот-Інвест" Валентин Драгущенко врятував рідкісного хижого птаха, занесеного до Червоної книги України - орлана-білохвоста, який заплутався в браконьєрських сітках на мілководді Кушугумскіх плавнів. Коли його оглянули з'ясувалося що на лівій лапі є рана від сіток.

Для реабілітації, орлана наступного ж вечора передали президенту Запорізького міського Товариства вивчення та охорони птахів, науковому співробітнику сектору охорони природи Національного заповідника "Хортиця" Сергію Козодавову.

Сергій помістив птаха в просторий опалювальний гараж, нагодував рибою і оглянув. На щастя крім зідраної шкіри на лівій лапі інших пошкоджень не було. Сухожилля не були пошкоджені і лапа повністю зберегла свої функції. Птах був просто ослаблений і наляканий.
Про рідкісного пацієнта Сергій повідомив в українську групу з вивчення хижих птахів, де його дуже оперативно проконсультували про найбільш ефективні методи реабілітації. Ми висловлюємо велику подяку орнітологам Максиму Гаврилюку та Сергію Гладкевичу за надану допомогу.

Було прийнято рішення потримати орлана днів десять поки не заживе рана, відгодувати, тим більше прийшли сильні морози в які ослаблений хижак міг просто загинути на волі. Лікуванням орлана зайнялася біолог Олександра Резник, яка вже багато років є активістом запорізького міського Товариства вивчення та охорони птахів і врятувала безліч диких тварин. Олександра крім отриманої освіти магістра-біолога вчиться на ветеринара і спеціалізується саме на диких тваринах.

Орлан-білохвіст пробув в дбайливих руках Сергія та Олександри 10 днів. За цей час рана на лапі зажила, а птах зміцнів. Щоб хижак не звикав до неволі було вирішено випустити вихованця на волю в найближчу відлигу. Сприятливі умови для цього склалися 6 січня. У цей день орлана випустили в Хортицьких плавнях. Місце вибрано не випадково тому що острів є місцем зимівлі орланів. Це пов'язано з наявністю кормової бази на незамерзаючійу ділянці ніжнього б'єфу Дніпровської ГЕС.