Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Всеукраїнський конкурс "Хортицькі дзвони"

4 грудня в Запорізькому національному університеті відбулася урочиста церемонія з підбиття підсумків та нагородження переможців і дипломантів ІІ Всеукраїнського конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні імені Марини Брацило «Хортицькі дзвони». У ньому взяли участь понад 40 поетів і бардів із 15 областей нашої країни. 

Розпочався він з екскурсії на о. Хортицю, під час якої молодим митцям нагадали, що цей острів – не лише символ Запорізького краю. Він став особливим місцем для Марини Брацило, надихаючи письменницю на написання її найвідоміших творів. Тому цілком справедливо, що Національний заповідник "Хортиця" став одним із засновників конкурсу. Потім відбулися майстер-класи для цьогорічних переможців від членів висококваліфікованого журі. Ще одним важливим етапом підбиття підсумків цьогорічного конкурсу стала передача до фонду Наукової бібліотеки ЗНУ колекції книг з домашньої бібліотеки Марини Брацило – близько 100 примірників, серед них багато унікальних, із дарчими надписами колег і друзів, відомих прозаїків, поетів, публіцистів.

Завершився заключний захід конкурсу «Хортицькі дзвони-2015» урочистою церемонією нагородження його лауреатів та дипломантів. 

Голова журі конкурсу Іван Андрусяк відзначив, що цього року, як і попереднього, нікому не стали присуджувати 1 місце в номінації «Поезія». А от 2 місце посіли відразу дві учасниці конкурсу: студентка Інституту філології Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Олена Бодасюк, яка, на жаль, не змогла завітати на церемонію нагородження, та працівник Запорізької обласної бібліотеки для юнацтва, яка переїхала до нашого міста з Луганська, Олена Ольшанська. 3 місце посіла випускниця ЗНУ, яка зараз працює бібліотекарем у Львові, Ксенія Шпак.

У номінації «Авторська пісня» кращим визнали ще одного випускника нашого університету, нині - вихователя та керівника студії Запорізького січового колегіуму Миколу Білика. Диплом лауреата та приз молодому виконавцю, що виборов 2 місце вручили студенту Київського національного університету театру, кіно і телебачення ім. І. К. Карпенка-Карого Василю Похильченку. 3 місце посіла викладач Запорізької школи мистецтв №1 Карина Бойко.

Під час свята у виконанні як знаних митців, так і молодих письменників та піснярів-початківців лунали поетичні рядки та пісні Марини, а завершився вечір цитатою з відомого вірша поетеси:

«От і все. Моя мова дзвінка і проста,

наче крик джерела, що народжує воду…

Тільки й є, що співучі вуста

і свобода».

Учасники заходу висловили сподівання зустрітися за рік, під час підбиття підсумків чергового, третього, конкурсу молодої української поезії та української авторської пісні «Хортицькі дзвони».