Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Музей

В даний час Музей історії запорозького козацтва перебуває на реекспозиції.

В 60-х роках ХХ ст., під час хрущовської «відлиги», в українському суспільстві поширюються ідеї відродження національних традицій. В першу чергу це проявляється у намірах увічнення пам'яті про запорозьке козацтво. Саме в той час виникає проект створення історико-культурного заповідника та Музею історії запорозького козацтва на острові Хортиця.

Над тематичною структурую Музею працювали видатні науковці, такі як дослідниця запорозького козацтва Олена Апанович, член-кор. АН УРСР Кость Гуслистий та ін. За редакцією 1966 р., тематика експозиції повністю висвітлювала історію запорозького козацтва: від його формування до ліквідації, показувала вплив козаччини на подальшу долю українського народу.

Але на початок 70-х років ідею створення Музею історії запорозького козацтва на Хортиці було визнано такою, що не відповідає політиці Радянського уряду та Комуністичної партії. Ініціатори створення музею козацтва були звинувачені у потуранні «націоналістичним ілюзіям і пережиткам» та усунені із займаних посад.

Натомість 14 жовтня 1983 р. на о.Хортиця було відкрито Музей історії Запоріжжя, експозиція якого розповідала про історію острова з найдавніших часів, подавала історію запорозького козацтва в світлі тодішньої ідеології, проте значна її частина розповідала про революційну боротьбу та соціалістичне будівництво в місті за порогами.

На хвилі перебудовчих процесів у суспільстві постало питання про необхідність перепрофілювання Музею історії Запоріжжя у Музей історії запорозького козацтва. Після проголошення Україною незалежності розділи експозиції, присвячені добі соціалізму, були демонтовані. На їх місці створюються виставки, які відображають історію запорозького козацтва. 

В даний момент Музей історії запорозького козацтва перебуває на реекспозиції. Велику частину найбільш цікавих експонатів буде задіяно в нових виставках на історико-культурному комплексі "Запорозька Січ".