Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Ювілей Дмитра Івановича Яворницького

6 листопада виповнилось 160 років з Дня народження видатного українського історика і археолога, дослідника запорозького козацтва Дмитра Івановича Яворницького. Саме завдяки цій людині сучасникам відкрилась історія запорозьких козаків, саме його невтомна багаторічна праця заклала фундаментальну основу під наукові дослідження козаччини і  саме він зробив вирішальний внесок  в популяризацію козацтва як феномену української історії.

Одним із наслідків діяльності Дмитра Івановича стало заснування історико-культурного заповідника на о.Хортиця. Тому в рамках заходів до 50-річного ювілею установи, а також з огляду на відзначення 160-річчя з Дня народження Дмитра Яворницького колектив Національного заповідника "Хортиця" 6 листопада організував круглий стіл присвячений науковій спадщині українського дослідника.

Yavorn1

Головний доповідач, співробітник відділу історії Власов Олег своєму виступі згадав відомі і маловідомі сторінки біографії Дмитра Івановича, наголосив на його ролі у дослідженні Дніпровського Надпоріжжя загалом і острову Хортиця зокрема ну і звичайно відмітив значимість творчого здобутку науковця не тільки для української історичної науки але й для української державності.

Yavorn4

Старший науковий співробітник відділу фондів Шелеметєва Тетяна показала присутнім унікальний друкований ексземпляр доповіді Яворницького у Катеринославському університеті 1919 року, який передала заповіднику доктор історичних наук Швидько Ганна Кирилівна співробітник Національного гірничого університету.

Yavorn3

Завідувач відділу реставрації Нефьодов Валерій, а також завідувач відділу охорони пам'яток Кобалія Руслан згадали про знахідку Дмитром Яворницьким та Яковом Новицьким човна біля Хортиці у 1905 році, який скоріш за все відноситься до періоду російсько-турецької війни 1735-39 рр., інші знайдені судна цього періоду реставруються у реставраційному ангарі заповідника.

Yavorn2