Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Запрошуємо на Шевченківські дні

9 березня в приміщенні "Музею міста за порогами" відбулась зустріч присвячена 203-й річниці від Дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Головним заходом зустрічі була лекція присвячена Кобзарю і його зв'язку із Запорозьким краєм.

Shevch1 Shevch2 Shevch3

Багато дослідників вважають, що саме Запорожжя надихало Кобзаря на великі творчі звершення, а тема козацтва – провідна у його творості. Відомо, що Шевченко мріяв побувати на Хортиці, яка у його свідомості ототожнювалася із Запорозькою Січчю.

         Його мрія здійснилася у 1843 році під час прешої подорожі на Україну, коли  він відвідав Олександрівськ, ходив до порогів,  побував і на Хортиці.

         В північно-східній частині острову є «Тарасова стежина». Так у народі називають стежку, якою, ймовірно, ходив наш великий поет. Наразі на ній прокладено один із туристичних маршрутів заповідника. У 2005-му році там були встановлені гранітні брили із викарбуваними на них цитатами з творів Шевченка, що пов’язані з Хортицею, козацтвом, Великим Лугом та порогами Дніпра.

         В 1964-му році на острові Хортиці на честь 150-річниці від народження Кобзаря було закладено парк імені Т.Г. Шевченка в якомц планується встановлення скульптурної композиції.