Національний заповідник "ХОРТИЦЯ"
Пошук
Замовлення екскурсiй
096-254-12-09, 095-914-77-06
Вартiсть квиткiв
Запорозька Сiч - 48 грн
Режим роботи з 9:30 до 16:30
Вихідний - понеділок
Музей козацтва - на реекспозиції
Звітно-виборча конференція "Спілки краєзнавців"

18 лютого 2016 року відбулась Конференція Запорізької обласної організації Національної спілки краєзнавців України. Після довгої перерви  приємно було побачити, що майже всі члени нашої кразнавчої спільноти виявили бажання прийняти в ній участь - з 36 членів, присутніми були 31. Висока явка забезпечила правомочність зборів  і надала змогу обговорити важливі і необхідні питання життєдіяльності Спілки.

Головою Конференції було обрано Відповідального секретаря Спілки - Сурченка Сергія Володимировича, який привітав всіх з початком роботи  і подякував запрошеним гостям конференції - Георгію Івановичу Шаповалову, шанованому історику, краєзнавцю, який майже сорок років в якості директора опікувався Запорізьким обласним краєзнавчим музеєм та його теперішньому директору Михайлу Мордовському, а також представнику сучасної наукової спільноти - доценту кафедри джерелознавства, історіографії та спеціальних історичних дисциплін історичного факультету Запорізького національного університетуСергію Миколайовичу Білівненко.

NSKU1

З першого питання порядку денного Конференції - Звіту правління про діяльність ЗОО НСКУ за 2012-2015р.р.- виступив Голова Правління Остапенко Максим Анатолійович. Всім присутнім було приємно почути слова вдячності членам Спілки за плідну працю протягом останніх чотирьох років. Особливі було виокремлено Сурченко Сергія Володимировича - за зусилля з гідного представництва Спілки, організацію та проведення заходів за участю членів Спілки, ведення всіх її поточних справ на професіному рівні та оргазаторські здібності із залучення до лав нових членів.

Рішенням Конференції робота Спілки визнана задовільною.

Голова Ревізійної комісії - Лисенко Тетяна Миколаївна, чий виступ з другого питання порядку денного був присвячений звіту ревізійної комісії, підреслила важливість залучення благодійних коштів для забепечення діяльності Спілки, оскільки за попередій період всі витрати фінансувались фактично за власні кошти членів Правління. Тому особливо важливим є вчасне внесення членських внесків, а також залучення до роботи нових членів Спілки.

NSKU2

За результатом розгляду третього питання - Переобрання Правління, Голови та Президії Правління, Голови та членів Ревізійної комісії, скарбничого, учасники Конференції вирішили обрати:

Головою Правління - Денисенко Олену Володимирівну

Членами Правління -  Остапенка Максима Анатолійовича, Сурченка Сергія Володимировича, Лисенко Тетяну Миколаївну, Левченка Михайла Павловича, Мірущенко Олександра Павловича, Петроченка Віктора Івановича.

Склад Президії Правління обрати після обрання Голів комісій Спілки.

Головою Ревізійної комісії - Кірілаша Леоніда Ілліча.

Членами Ревізійної комісії - Вороніну Тетяну Євгенівну, Богданову Інну Анатоліївну.Скарбником - Дударенка Сергія Валерійовича.

Питання визначення основних напрямків діяльності Спілки, затвердження плану роботи на 2016 рік, Створення краєзнавчих комісій та обрання їх голів  викликало жваве обговорення, за результатами якого план роботи затверджено за основу, а визначення складу комісій та їх головуючих перенесено на наступну Конференцію. Спільним рішенням для кожного члену Спілки  передбачена можливість до 01 березня надати  Правлінню свої пропозиції стосовно плану роботи Спілки та бачення свого місця в конкретної комісії.

Конференцією прийнято рішення про започаткування Звання "Почесний краєзнавець Запорозького краю" та заснування краєзнавчої Премії ім. Якова Новицького  за розвиток краєзнавства, збереження культурної спадщини Запорозького краю. Положення про Звання та Премію винесені на більш детальне обговорення та їх затвердження також перенесене на наступну Конференцію.

Всі пропозиції з цього питання приймаються Правлінням Спілки до 01 березня 2016р.

Останні питання порядку денного також вирішені позитивно: заснувати періодичне видання Спілки "Краєзнавство. Запорозький край" винесено на обговорення, а його затвердження перенесено до порядку денного наступної конференції.

Головним редактором Спілки одноголосно обрано Сурченка Сергія Володимировича, склад редакційної колегії буде обрано за результатми обговорення також на наступній конференції.

Приємним моментом стало вручення квитків та нагрудних знаків новим членам Спілки.

NSKU3

Наші спільні вітання та побажання творчої наснаги на теренах дослідницького краєзнавства!

Особлива вдячність за виступ Георгію Івановичу Шаповалову.

На останок - щира подяка всім учасникам Конференції і сподівання на активну участь в роботі Спілки!

З проектами на обговорення ви можете ознайомитись на сайті спілки за посиланням  http://zoonsku.jimdo.com/