Збережемо острів Хортицю разом!

Хортиця - колиска українського козацтва та центр зародження української державності

Замовити екскурсію

Галерея

1 / 15

Збережемо острів Хортицю разом!

Пані та панове!

Національний заповідник «Хортиця», у ці складні для країни часи, потребує вашої підтримки і посильної допомоги у питанні забезпечення нашої життєдіяльності та належного виконання завдань із збереження унікальної історичної спадщини. Держава і українські громадяни всі свої зусилля спрямовують для досягнення найважливішої мети – перемоги над російським агресором, який прийшов знищити нашу державу, націю й українську культуру. Разом з тим, не можна допустити занепаду української культури через відсутність ресурсів для її збереження та забезпечення розвитку.

Колектив заповідника докладає усіх зусиль для виконання своєї культурної місії. Попри всі складнощі сьогодення і тимчасову відсутність повноцінного фінансування наших наукових і просвітницько-культурних проєктів, ми не тільки зберігаємо наявні історико-культурні цінності, а й примножуємо наші фонди унікальними знахідками, проводимо виставки та лекції.

Обміління річки Дніпро, внаслідок варварського підриву росіянами Каховської ГЕС, відкрило на берегах острова Хортиця велику кількість цінних артефактів. Після відповідних консерваційно-реставраційних робіт, частина із них вже була представлена запоріжцям і гостям міста. Поціновувачі історії побачили предмети доби неоліту, античності, козаччини: кераміку та вироби з каменю й рогу з різними техніками декорування та виконання; фрагменти фузей, рушничні кремені, елементи судноплавства та шанцевий інструмент; різноманітний посуд, рибальське знаряддя, предмети особистого вжитку тощо. Топовою знахідкою є срібна монета римського часу – Денарій Фаустіна І (карбувалась після 141 р. н. е.).

Значна кількість зібраних артефактів ще знаходиться в процесі наукового дослідження та потребує реставрації.

Абсолютно унікальними знахідками є численні залишки старовинних човнів. Знайдені об’єкти поставлені на державний облік, зроблені тимчасові укриття. Для підняття цих суден, забезпечення їхньої належної консервації та реставраційних робіт, організації подальшого збереження потрібні значні ресурси, яких, на жаль, сьогодні у заповідника немає.

Заповіднику самотужки доводиться вирішувати чимало питань із забезпечення діяльності. Ми вдячні меценатам й іншим добродіям, які відгукуються на наші запити про допомогу. Та заповідник потребує додаткової підтримки наших громадян. Серед наших нагальних проблем, зокрема, є: забезпечення проходження зимового періоду – потребуємо генератори; придбання спеціальних засобів для реставраційних робіт; ремонт об’єктів та обладнання  тощо.

Всі, хто має можливість, можете допомогти нам фінансово, перерахувавши кошти на наш рахунок для благодійних внесків, безоплатною передачею необхідного обладнання чи інших матеріальних засобів, послугами (виконання необхідних для заповідника робіт).

Спільними зусиллями збережемо нашу історичну спадщину та культуру!

Про наші потреби ви можете довідатися за телефоном +380669604292, Альона Пєтрікєй, завідувачка інформаційно-видавничого відділу заповідника.

Рахунок для благодійних внесків:

UA458201720313201004301016168

ЄДРПОУ 02223572

МФО: 820172

Банк: Держказначейська служба України, м.Київ ГУДКСУ у Дніпровському р-ні м. Запоріжжя

Призначення платежу : На розвиток заповідника

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
15.03.2024

У ЗАПОРІЖЖІ ВІДКРИЛАСЯ УНІКАЛЬНА ВИСТАВКА «ДУКАЧІ І ПРИКРАСИ КОЗАЦЬКОГО СХОДУ»

15 березня у Музейних студіях «Місто за порогами» Національного заповідника «Хортиця» відбулася презентація колекції історика-ставрографа Віктора Векленка «Дукачі і прикраси козацького сходу». Запоріжці стали першими в Україні, кому представлене це...

Читати повністю
8.03.2024

Переможці конкурсу дитячого малюнку «Актуальний Т. Шевченко»

Вітаємо переможців! Завершився конкурс дитячого малюнку «Актуальний Т. Шевченко», який тривав з 01.02.2024 до 29.02.2024 року, організований Національним заповідником «Хортиця». Переможці конкурсу в кожній віковій групі - 7-10 та 11-13...

Читати повністю
2.03.2024

Не працюватимуть Музейні студії «Місто за порогами»

03.03.2024 р музей не працюватиме з технічних причин

Читати повністю