Про оголошення 2022 року Роком Сагайдачного

Галерея

1 / 15

Про оголошення 2022 року Роком Сагайдачного

Національний заповідник «Хортиця» звертається до Кабінету міністрів, Верховної Ради та Офісу Президента України. Ми пропонуємо увічнити пам’ять видатного українського полководця та флотоводця, політичного діяча Петра Конашевича-Сагайдачного (1582? – 1622) та оголосити 2022 рік Роком Сагайдачного!

Військовий діяч Сагайдачний став натхненником та очільником численних військових походів, командував козацькими військами в Хотинській битві (1621 р.), які разом із військом Речі Посполитої зупинили наступ Османської імперії на територію Європи.

П. Сагайдачний як меценат та політик сприяв розвитку української освіти та культури, відстоював інтереси православної церкви.

Його діяльність як гетьмана реєстрового козацтва та кошового отамана Запорозької Січі піднесла суспільне значення козацтва, як провідної верстви суспільства. Це було предтечею Гетьманщини – української козацької держави, яка постала в добу Богдана Хмельницького.

«Рік Сагайдачного» – це культурно-просвітницький проект, завданнями якого мають стати вшанування пам’яті Петра Конашевича-Сагайдачного, популяризація його особистості, а також очолюваного ним Запорозького козацтва – дієвого військово-політичного чинника східноєвропейського фронтиру. В рамках «Року Сагайдачного» в різних містах України мають відбутися урочистості, виставки, наукові конференції та інші заходи.

Ми закликаємо до участі представників державної влади України та Польщі, військовослужбовців Литовсько-польсько-української бригади, екіпаж корабля ВМС України «Сагайдачний», Академію сухопутних військ ім. П. Сагайдачного, науковців, діячів культури, політиків та всіх, кому небайдужа історія та майбутнє України.

 

Петро Конашевич-Сагайдачний. Гравюра 1622 р. Автор невідомий

Петро Конашевич-Сагайдачний. Портрет невідомого художника. ХІХ ст.

Пам’ятник П. Сагайдачному в Києві

Меч П. Сагайдачного.

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю