Проєкт “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”

Проєкт “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”

Цього року в грудні виповнюється 425 років з Дня народження першого Гетьмана України Богдана Хмельницького – поборника розбудови козацької держави. Саме з ним Україна почала свій буремний шлях до вільної демократичної України, який сьогодні ми, нащадки козаків, маємо продовжувати.

На знак пошани до Богдана Хмельницького та з ідеєю розбудови сучасної та майбутньої України Національний заповідник «Хортиця» разом з козацькою спільнотою Запоріжжя та Дніпропетровщини ініціює громадський проєкт “Пам’ять Богдана Хмельницького 425 років (Від січей до Суботова)”.
В селі Суботів, біля Іллінської церкви ми створимо меморіальний об’єкт, який пов’язує Хортицю та Микитинську Січ, з яких розпочались визвольні змагання українців у XVII ст. Біля усипальниці Богдана Хмельницького буде встановлена копія Надбаневого хреста.

 

За церковним переказом хрест належав Січовій Святої Покрови Божої Матері церкви Запорозької Микитинської Січі, яка існувала у 1639-1652 рр. Оригінал козацької святині зберігається у Нікопольському краєзнавчому музеї з 1929 року.
Цей меморіальний хрест має нагадувати сучасникам про героїчні події часів хмельниччини, які поклали початок багатовікової визвольної боротьби українського народу за свою державність.

Просимо кожного бути причетним до відродження пам’яті про героїчне минуле нашого народу!
Збір коштів на проєкт здійснюється на рахунок: монобанк 4441 1144 4876 0932 ВАСИЛЕНКО АНДРІЙ з поміткою “Хрест Хмельницького” .

 

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
11.01.2021

Про гарматний лафет XVII-XVIII ст., піднятий археологами з дна Дніпра (відео)

24 листопада 2020 року для широкого загалу археологи Національного заповідника Хортиця» представили унікальну річ – окований залізом 4,4 метровий дубовий лафет кінця XVII – початку XVIII ст.ст. Завдячуючи співпраці науковців...

Читати повністю
8.01.2021

“Запорозька Січ” відкрита для відвідувачів!

Cерце міста - Острів Хортиця продовжує працювати для вас в період lockdown з 8 по 24 січня. Двері комплексу "Запорозька Січ" відчинені з вівторка по неділю, з 9:30 до 15:30....

Читати повністю
28.12.2020

Режим роботи

Шановні гості Запоріжжя та мешканці нашого міста! Доводимо до Вашого відома інформацію про роботу туристичних об'єктів Національного заповідника "Хортиця" на період свят: "Запорозька Січ": 30.12.20 - 9:00 - 13:00; 31.12.20...

Читати повністю