Про оголошення 2022 року Роком Сагайдачного

Галерея

1 / 15

Про оголошення 2022 року Роком Сагайдачного

Національний заповідник «Хортиця» звертається до Кабінету міністрів, Верховної Ради та Офісу Президента України. Ми пропонуємо увічнити пам’ять видатного українського полководця та флотоводця, політичного діяча Петра Конашевича-Сагайдачного (1582? – 1622) та оголосити 2022 рік Роком Сагайдачного!

Військовий діяч Сагайдачний став натхненником та очільником численних військових походів, командував козацькими військами в Хотинській битві (1621 р.), які разом із військом Речі Посполитої зупинили наступ Османської імперії на територію Європи.

П. Сагайдачний як меценат та політик сприяв розвитку української освіти та культури, відстоював інтереси православної церкви.

Його діяльність як гетьмана реєстрового козацтва та кошового отамана Запорозької Січі піднесла суспільне значення козацтва, як провідної верстви суспільства. Це було предтечею Гетьманщини – української козацької держави, яка постала в добу Богдана Хмельницького.

«Рік Сагайдачного» – це культурно-просвітницький проект, завданнями якого мають стати вшанування пам’яті Петра Конашевича-Сагайдачного, популяризація його особистості, а також очолюваного ним Запорозького козацтва – дієвого військово-політичного чинника східноєвропейського фронтиру. В рамках «Року Сагайдачного» в різних містах України мають відбутися урочистості, виставки, наукові конференції та інші заходи.

Ми закликаємо до участі представників державної влади України та Польщі, військовослужбовців Литовсько-польсько-української бригади, екіпаж корабля ВМС України «Сагайдачний», Академію сухопутних військ ім. П. Сагайдачного, науковців, діячів культури, політиків та всіх, кому небайдужа історія та майбутнє України.

 

Петро Конашевич-Сагайдачний. Гравюра 1622 р. Автор невідомий

Петро Конашевич-Сагайдачний. Портрет невідомого художника. ХІХ ст.

Пам’ятник П. Сагайдачному в Києві

Меч П. Сагайдачного.

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
7.10.2021

Участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Serhiy Kozodavov взяв участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”, що відбувся у форматі веб-конференції 26-30 серпня 2021 р. Організатор...

Читати повністю
6.10.2021

Зміни в режимі роботи об’єктів Заповідника

Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з вівторка по неділю з 9.30 до 17.00 (каса до 16.30), вихідний - понеділок. "Музей судноплавства" працює з четверга по неділю з 9.30 до 16.30...

Читати повністю
5.10.2021

Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

Серед предметів, що надійшли до фондів Національного заповідника "Хортиця" у 2021р., представлено дві гравюри ХVІІІ ст., передані генеральним директором заповідника Максимом Остапенком. Гравюри розміром 40х24,8см, відносяться до однієї серії "Marine"-...

Читати повністю