4.05.2026
ТОЛОКА НА ОСТРОВІ ХОРТИЦЯ
У парку імені Тараса Шевченка на острові Хортиця відбулася чергова толока з висадки дерев за участі заступника міністра культури України Івана Вербицького, який перебував у Запоріжжі з робочим візитом, уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Михайла Волкова та заступника голови ЗОДА Михайла Семікіна.
Захід ініційовано Управлінням молоді, фізичної культури та спорту ЗОДА. До участі долучилися представники молодіжних рад, освітніх і спортивних закладів, а також активна учнівська молодь, які об’єдналися навколо ідеї збереження довкілля та розвитку екологічної культури.
У межах толоки було висаджено саджанці катальпи – дерев, що прикрасять паркову територію та створять затишний простір для відвідувачів.
Паралельно з висадкою представники Служби освітньої безпеки Національної поліції України забезпечували догляд за деревами, висадженими під час попередньої толоки.
У межах заходу заступник міністра культури України Іван Вербицький разом з учасниками висадив одне з дерев, а уповноважений Верховної Ради України з прав людини Михайло Волокон відзначив учасників почесними грамотами.
Продовжуємо об’єднуватися навколо спільних цінностей, формуємо відповідальність та усвідомлення ролі кожного у збереженні природної та культурної спадщини.
29.04.2026
Благодійна допомога від ГО « Museum for change»
“Museum for change” (м.Одеса) – громадська організація, що надає допомогу українським культурним інституціям в питаннях збереження фондових колекцій під час війни.
Національний заповідник «Хортиця» докладає багато зусиль для збереження історико-культурних скарбів та музейних артефактів. Завдяки благодійній допомозі від “Museum for change”, а саме – надання спеціальних пакувальних матеріалів, ця робота виконується заповідником планово і якісно. Зокрема, заповідник отримав пакувальний папір, гофрокартон, плити ОСБ, бруси дерев’яні та піддони для виготовлення ящиків та спеціальних конструкцій для перевезення колекцій та великогабаритних артефактів.
Щиро вдячні Голові правління ГО “Museum for change” Дар’ї Дьяковій за допомогу і підтримку колективу Національного заповідника «Хортиця» в питанні збереження фондових колекцій адже кожен музейний артефакт – це безцінний свідок нашого унікального національного минулого, історії нашої країни.
19.04.2026
Весняний турнір з легкої атлетики на Хортиці
19 квітня 2026 року на території Національного заповідника «Хортиця» відбувся весняний турнір з легкої атлетики, організований Федерацією легкої атлетики Запорізької області та МУЛЬТИСПОРТИВНИМ КЛУБОМ «POVHATHLETICS».
У заході взяли участь діти віком від 4 до 16 років із Запоріжжя та Дніпра. Учасники змагалися у різних видах легкоатлетичних дисциплін – бігу, стрибках у висоту та метанні, демонструючи наполегливість, витривалість та щирі емоції.
Окремою частиною програми стали родинні естафети за участі батьків і дітей, що підкреслило важливість підтримки, довіри та згуртованості в родині. Захід був спрямований на формування культури активного способу життя та зміцнення родинних цінностей через спільну участь у спорті.
Проведення турніру на території заповідника дало можливість учасникам і гостям не лише долучитися до спортивної події, а й відчути унікальну атмосферу Хортиці, її красу та силу.
Енергія Хортиці підсилює кожну змістовну ініціативу і важливе починання. Сьогоднішній турнір став підтвердженням того, що у поєднанні мети, родинної підтримки та натхнення формуються справжні цінності.