Музейний простір

З нашого оглядового майданчика відкривається найвпізнаваніший ландшафт Запоріжжя

Замовити екскурсію

Галерея

1 / 15

Музейний простір

Оглядова площа музею та примузейна територія стали майданчиком для офіційних та культурних заходів. Тут проводяться присяги ліцеїстів, поліції, військовослужбовців. Саме з покрівлі нашого музею 14 жовтня було проголошено державним святом – Днем захисника України. Тут грають оркестри та театри. Проводяться зустрічі та майстер-класи. Щорічно фестиваль документального кіно збирає тут  сотні людей на покази документалістики. У 2021 році за ініціативи Президента України почалась реконструкція Музею історії запорозького козацтва.

Звідси відкривається чудовий вид на Дніпро, скелясті пороги та Дніпрогес. Поряд з музеєм облаштований Пагорб Єдності з оглядовим майданчиком, на якому  майорить державний прапор. Пагорб Єдності – це надзвичайний об’єкт, що став прикрасою Хортиці, на якому встановлено «Коло Єдності» — металеве кільце заввишки 7 метрів з картеновим покриттям. Творчим керівником колективу авторів арт-об’єкту «Коло Єдності» виступив Богдан Кривошея. За задумом авторів, цей арт-об’єкт має багато сенсів та тлумачень.

По-перше, «Коло Єдності» – це символ об’єднання заради майбутнього. Саме збираючись колом запорізькі козаки радились, обговорювали, дискутували та ухвалювали рішення. Острову варто повернути славу місця суспільної згоди.

По -друге, «Коло Єдності» – це сонце. Адже сама назва острова Хортиця походить від імені слов’янського Бога Сонця – Хорса.

Наразі йде активна робота над реконструкцією музейного простору, де з часом з’явиться локація для обговорення суспільно важливих тем, питань локального та національного значення. Згодом, цей простір може збирати спільноту світових лідерів. Адже саме Хортиця – острів посередині Дніпра, сакральне місце між двох берегів – завжди виступала місцем об’єднання.

Оновлений пагорб з облаштованим зручним підйомом, оглядовим майданчиком та оновленим флагштоком максимально безбар’єрний та зручний для кожного відвідувача. Стежка на пагорб з оглядовим майданчиком побудована під кутом 5%, що відповідає нормам з доступності. Також на ньому облаштовані зони для відпочинку.

Окрім цього, піднімаючись на Пагорб можна милуватися не тільки красою природи Хортиці. Завдяки аудіовиставі «Шлях», яку підготувала  команда Влада Троїцького, ви зануритеся у пошуки відповіді на вічне питання – хто ми?

Переходьте за QR-кодом, який встановлений біля підніжжя Пагорба Єдності
та насолоджуйтеся роздумами про величне!

До   музею   вздовж   узбережжя   облаштована     “Тарасова стежка”    – присвячена перебуванню молодого поета – Т.Г. Шевченка – на Хортиці влітку 1843 року. Вона супроводжується уривками з творів Великого Кобзаря, де згадується Хортиця, пороги Дніпра, Великий Луг Запорозький та запорозьке козацтво.

Неподалік є також майдан “Козацьке коло”- тут традиційно проводиться масштабний фестиваль “Покрова на Хортиці”, який збирає тисячі мешканців та туристів. Також на “козацькому колі” проводяться інші масові заходи, тімбілдінги, нічні перформанси. У 2021 році відбулось облаштування Майдану та проведено тут сімейний фестиваль  “Фестиваль родинних цінностей та традицій” та працювала  зимова Резиденція Святого Миколая.

Примузейний простір облаштований інфраструктурою: автомобільні стоянки, велопрокат, кафе та кав`ярні.

Тел. для отримання туристичної інформації та замовлення екскурсій: 095-914-77-06, 096-254-12-09

Там, де закінчуються пороги

Тарасова стежка

 

Натисніть для збільшення

Останні новини

Всі новини
5.05.2023

Візит представників шведської науки і музейної справи

До Національного заповідника "Хортиця" з візитом у відповідь приїхали представники шведської науки і музейної справи Фред Хокер і Ларс Амреус. Напередодні, в березні, співробітники Заповідника побували у Стокгольмі, де мали...

Читати повністю
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю