3 березня – Всесвітній день дикої природи!
3 березня – Всесвітній день дикої природи!
20 грудня 2013 року на своїй 68-й сесії Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ГА ООН) проголосила 3 березня – день підписання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС) в 1973 році, – Всесвітнім днем дикої природи ООН. Всесвітній день дикої природи тепер став найважливішим глобальним щорічним заходом, присвяченим дикій природі.
Всесвітній день дикої природи буде відзначатися в 2021 році під девізом «Ліси та засоби до існування: підтримка життя людей і збереження планети», як спосіб підкреслити центральну роль лісів, лісових видів і екосистемних послуг в підтримці засобів до існування сотень мільйонів людей у всьому світі, особливо корінних і місцевих громад, що мають історичні зв’язки з лісовими масивами і прилеглими до них територіями. Це узгоджується з цілями ООН у сфері сталого розвитку та їх широкими зобов’язаннями по скороченню масштабів бідності та забезпечення сталого використання ресурсів.
Від 200 до 350 мільйонів людей живуть в лісових масивах по всьому світу або поруч з ними, покладаючись на різні екосистемні послуги, що надаються лісами і лісовими видами, в якості засобів до існування і для задоволення своїх найголовніших потреб, включаючи продукти харчування, житло, енергію і ліки.
3 березня 2021 року Всесвітній день дикої природи буде присвячений просуванню моделей і методів управління лісами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, цінність традиційних практик і знань, які сприяють встановленню більш стійких відносин з цими найважливішими природними екосистемами.
На території Національного заповідника «Хортиця» ліси займають більше 900 гектар. Тут представлені штучні листяні та хвойні лісонасадження, а також байрачні та заплавні ліси, де поєднані як природі так і штучні насадження. Також на о. Хортиця збереглися сади, що вже виведені із сільськогосподарського використання. Сучасне різноманіття лісів на о. Хортиця, згідно матеріалів лісовпорядкування, налічує 92 деревні та 75 чагарникових порід. Ліси на о. Хортиця відіграють важливу роль у підтриманні різноманіття тваринного світу. Так ліси та сади є місцем мешкання популяції найбільших тварин о. Хортиця – плямистого оленя, козулі, кабана. В лісах гніздиться понад 50 видів птахів, мешкає більшість видів рукокрилих.
Хвойні та широколистяні лісонасадження північної частини о. Хортиця мають важливе рекреаційне значення для Національного заповідника “Хортиця” та м. Запоріжжя – вони є справжніми “легенями” міста. Ці ліси щороку відвідують сотні тисяч мешканців та гостей м. Запоріжжя як для короткочасового відпочинку, так і для повноцінного оздоровлення в спеціалізованих закладах, функціонуючих на території о. Хортиця.
Матеріал підготував
науковий співробітник
сектору охорони природи
Сергій Козодавов
Використані інформаційні матеріали сату www.wildlifeday.org, матеріали лісовпорядкування та архівні фотографії сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця».
Останні новини
Всі новиниВячеслав Зайцев – Хортиці
Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...
Читати повністюЧому на Хортицю поки що зась
У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...
Читати повністюЗапрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»
Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...
Читати повністю