3 березня – Всесвітній день дикої природи!

3.03.2021

3 березня – Всесвітній день дикої природи!

20 грудня 2013 року на своїй 68-й сесії Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй (ГА ​​ООН) проголосила 3 ​​березня – день підписання Конвенції про міжнародну торгівлю видами дикої фауни і флори, що перебувають під загрозою зникнення (СІТЕС) в 1973 році, – Всесвітнім днем дикої природи ООН. Всесвітній день дикої природи тепер став найважливішим глобальним щорічним заходом, присвяченим дикій природі.

Всесвітній день дикої природи буде відзначатися в 2021 році під девізом «Ліси та засоби до існування: підтримка життя людей і збереження планети», як спосіб підкреслити центральну роль лісів, лісових видів і екосистемних послуг в підтримці засобів до існування сотень мільйонів людей у ​​всьому світі, особливо корінних і місцевих громад, що мають історичні зв’язки з лісовими масивами і прилеглими до них територіями. Це узгоджується з цілями ООН у сфері сталого розвитку та їх широкими зобов’язаннями по скороченню масштабів бідності та забезпечення сталого використання ресурсів.

Від 200 до 350 мільйонів людей живуть в лісових масивах по всьому світу або поруч з ними, покладаючись на різні екосистемні послуги, що надаються лісами і лісовими видами, в якості засобів до існування і для задоволення своїх найголовніших потреб, включаючи продукти харчування, житло, енергію і ліки.

3 березня 2021 року Всесвітній день дикої природи буде присвячений просуванню моделей і методів управління лісами, які враховують як добробут людини, так і довгострокове збереження лісів, цінність традиційних практик і знань, які сприяють встановленню більш стійких відносин з цими найважливішими природними екосистемами.

На території Національного заповідника «Хортиця» ліси займають більше 900 гектар. Тут представлені штучні листяні та хвойні лісонасадження, а також байрачні та заплавні ліси, де поєднані як природі так і штучні насадження. Також на о. Хортиця збереглися сади, що вже виведені із сільськогосподарського використання. Сучасне різноманіття лісів на о. Хортиця, згідно матеріалів лісовпорядкування, налічує 92 деревні та 75 чагарникових порід. Ліси на о. Хортиця відіграють важливу роль у підтриманні різноманіття тваринного світу. Так ліси та сади є місцем мешкання популяції найбільших тварин о. Хортиця – плямистого оленя, козулі, кабана. В лісах гніздиться понад 50 видів птахів, мешкає більшість видів рукокрилих.

Хвойні та широколистяні лісонасадження північної частини о. Хортиця мають важливе рекреаційне значення для Національного заповідника “Хортиця” та м. Запоріжжя – вони є справжніми “легенями” міста. Ці ліси щороку відвідують сотні тисяч мешканців та гостей м. Запоріжжя як для короткочасового відпочинку, так і для повноцінного оздоровлення в спеціалізованих закладах, функціонуючих на території о. Хортиця.

 

Матеріал підготував

науковий співробітник

сектору охорони природи

Сергій Козодавов

 

Використані інформаційні матеріали сату www.wildlifeday.org, матеріали лісовпорядкування та архівні фотографії сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця».

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай...

Читати повністю
3.12.2021

Запрошуємо на зимові свята!

Відбулася презентація різдвяно-новорічної програми, яка триватиме на острові Хортиця з 18 грудня по 16 січня. Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та Національний заповідник «Хортиця». Присутнім представлений...

Читати повністю
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю