425 років від народження Богдана Хмельницького

27.12.2020

425 років від народження Богдана Хмельницького

Український Мойсей, гетьман, Батько козацький – ось такі епітети ми співвідносимо з Богданом Михайловичем Хмельницьким. Людина, яка мала найбільший вплив на українську історію за всі часи. Ім’я якого викарбовано на державних нагородах, грошах та пам’ятниках. Його іменем ми називаємо міста.

Богдан-Зіновій Хмельницький народився 425 років тому в маленькому хуторі Суботів в козацькій родині. День це був 27 грудня 1595 року від Різдва Христового. Історики, називаючи його Мойсеєм, мають на увазі, що він започаткував та очолив великий визвольний рух, який вчені озивають Національно-визвольною революцією українського народу (1648-1657 рр.). Це був великий шлях від неволі, подібної до біблійної в Єгипті – до вільної землі, де сам собі пан.

Вивчившись в Ієзуїтському колегіумі, пройшовши турецький полон після битви під Цецорою – Богдан не тільки вивчив військову справу, науки, а й дипломатичні відносини теж. Недарма він знав 7 іноземних мов.

Після погіршення відносин з Річчю Посполитою саме його на Микитинській Запорозькій Січі обирають гетьманом. І не дарма в його рідному Суботові тепер височіє чудовий хрест – копія з бані Покровської церкви, що була на Микитинській Січі часів Богдана (подарунок від трудового колективу Національного заповідника «Хортиця» та громадськості). Саме запорожці стануть основою його війська, особливо в перших битвах 1648 року. І вже пізніше, завжди він цінував братчиків відсилаючи за пороги на Січ дарунки. Саме від запорожців було скопійовано державний устрій того утворення, що пізніше озивають Гетьманщиною.

І зараз, після багатьох років, ми пам’ятаємо часи минулих перемог. Шануймо гетьмана! Пам’ятаймо про наших героїв!

За адресою бульвар Центральний, 3, в Запоріжжі – на другому поверсі магазину «Будинок взуття» – працюють Музейні студії Національного заповідника «Хортиця» з виставкою «Де є бої – там, там є герої». На виставці багато артефактів XVII-XVIII cтст., в тому числі портрети Богдана Хмельницького та його сучасників. В експозиції Ви можете використовувати цей аудіогід.

Де є бої — там є герої. Українському козацтву присвячується

 

Виставка працює з середи по неділю з 9.30 до 16.30.

Більше інформації за телефонами 096-2541209, 095-9147706

 

Наші хештеги в Fb:

#Хмельницький

#Богдан_Хмельницький_425

#Хортиця

#музей_міста_за_порогами

 

 

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай...

Читати повністю
3.12.2021

Запрошуємо на зимові свята!

Відбулася презентація різдвяно-новорічної програми, яка триватиме на острові Хортиця з 18 грудня по 16 січня. Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та Національний заповідник «Хортиця». Присутнім представлений...

Читати повністю
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю