425 років від народження Богдана Хмельницького

27.12.2020

425 років від народження Богдана Хмельницького

Український Мойсей, гетьман, Батько козацький – ось такі епітети ми співвідносимо з Богданом Михайловичем Хмельницьким. Людина, яка мала найбільший вплив на українську історію за всі часи. Ім’я якого викарбовано на державних нагородах, грошах та пам’ятниках. Його іменем ми називаємо міста.

Богдан-Зіновій Хмельницький народився 425 років тому в маленькому хуторі Суботів в козацькій родині. День це був 27 грудня 1595 року від Різдва Христового. Історики, називаючи його Мойсеєм, мають на увазі, що він започаткував та очолив великий визвольний рух, який вчені озивають Національно-визвольною революцією українського народу (1648-1657 рр.). Це був великий шлях від неволі, подібної до біблійної в Єгипті – до вільної землі, де сам собі пан.

Вивчившись в Ієзуїтському колегіумі, пройшовши турецький полон після битви під Цецорою – Богдан не тільки вивчив військову справу, науки, а й дипломатичні відносини теж. Недарма він знав 7 іноземних мов.

Після погіршення відносин з Річчю Посполитою саме його на Микитинській Запорозькій Січі обирають гетьманом. І не дарма в його рідному Суботові тепер височіє чудовий хрест – копія з бані Покровської церкви, що була на Микитинській Січі часів Богдана (подарунок від трудового колективу Національного заповідника «Хортиця» та громадськості). Саме запорожці стануть основою його війська, особливо в перших битвах 1648 року. І вже пізніше, завжди він цінував братчиків відсилаючи за пороги на Січ дарунки. Саме від запорожців було скопійовано державний устрій того утворення, що пізніше озивають Гетьманщиною.

І зараз, після багатьох років, ми пам’ятаємо часи минулих перемог. Шануймо гетьмана! Пам’ятаймо про наших героїв!

За адресою бульвар Центральний, 3, в Запоріжжі – на другому поверсі магазину «Будинок взуття» – працюють Музейні студії Національного заповідника «Хортиця» з виставкою «Де є бої – там, там є герої». На виставці багато артефактів XVII-XVIII cтст., в тому числі портрети Богдана Хмельницького та його сучасників. В експозиції Ви можете використовувати цей аудіогід.

Де є бої — там є герої. Українському козацтву присвячується

 

Виставка працює з середи по неділю з 9.30 до 16.30.

Більше інформації за телефонами 096-2541209, 095-9147706

 

Наші хештеги в Fb:

#Хмельницький

#Богдан_Хмельницький_425

#Хортиця

#музей_міста_за_порогами

 

 

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю