Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток

2.03.2021

Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток

Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» з 2019-го року займається обстеженням підводних об’єктів різних епох з метою занесення до реєстру нерухомих пам’яток України. Під водою маємо цілий підводний музей. Дніпро розглядається не просто, як сховище випадкових знахідок, а як місце концентрації унікальних історичних х і археологічних х об’єктів.

З 25-го лютого по 1-ше березня археологи Національного заповідника «Хортиця», дайв-клубу «Наварекс» (м. Одеса) а також фахівці Центру підводних досліджень при Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка провели обстеження і фотофіксацію двох об’єктів у руслі старого Дніпра Один з них – плоскодонний транспорт, що  ймовірно затонув в кінці ХІХ, початку ХХ століття, а другий – невелика шлюпка зі складу суден Дніпровської флотилії 1736 – 1739 років. Експедиція відбулася завдяки за підтримці Клініки Святого Миколая та ініціативам депутата Міської ради В’ячеслава Зайцева.

Мета цієї моніторингової експедиції – дослідження стану пам’яток і виготовлення  тривимірних моделей. Задля цього кожен з об’єктів має бути сфотографований приблизно 1000 разів. Після отримання його вигляду в цифровому форматі ми можемо займатися науковими дослідженнями його стану і динамікою змін. Одночасно готується пакет документів для занесення об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток України. «У нас є безліч цікавих і важливих об’єктів без статусу пам’яток, тому ця робота повинна вестись кожен рік. Вона допоможе зберегти велику кількість унікальних пам’яток і збільшити туристичний потенціал.» розповідає завідуючий відділом археології і охорони пам’яток Національного заповіднику «Хортиця».

В реставраційному ангарі на острові «Хортиця» зберігають експонати для майбутнього Музею судноплавства: п’ять старовинних кораблів і гарматний лафет. Сподіваємось на позитивні зрушення на шляху до створення музею і дослідження нових артефакту цього року. «Зараз Міністерство культури активно підтримує ідею початку будування Музею Судноплавства» – повідомляє генеральний директор заповідника Максим Остапенко. Роботи тривають.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року наші археологи знайшли справжній гарматний лафет козацького часу, на разі він реставрується.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю
26.10.2021

Дослідження ґрунтового могильника скіфського часу «Канфарка» – 2021

Після вдалого археологічного сезону 2020 року, коли в ґрунтовому могильнику скіфського часу «Канфарка» було знайдено непограбоване поховання воїна (посилання на відеосюжет в першому посиланні), дослідники продовжили роботи з вивчення стародавньої...

Читати повністю
7.10.2021

Участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Serhiy Kozodavov взяв участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”, що відбувся у форматі веб-конференції 26-30 серпня 2021 р. Організатор...

Читати повністю