Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток

2.03.2021

Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток

Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» з 2019-го року займається обстеженням підводних об’єктів різних епох з метою занесення до реєстру нерухомих пам’яток України. Під водою маємо цілий підводний музей. Дніпро розглядається не просто, як сховище випадкових знахідок, а як місце концентрації унікальних історичних х і археологічних х об’єктів.

З 25-го лютого по 1-ше березня археологи Національного заповідника «Хортиця», дайв-клубу «Наварекс» (м. Одеса) а також фахівці Центру підводних досліджень при Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка провели обстеження і фотофіксацію двох об’єктів у руслі старого Дніпра Один з них – плоскодонний транспорт, що  ймовірно затонув в кінці ХІХ, початку ХХ століття, а другий – невелика шлюпка зі складу суден Дніпровської флотилії 1736 – 1739 років. Експедиція відбулася завдяки за підтримці Клініки Святого Миколая та ініціативам депутата Міської ради В’ячеслава Зайцева.

Мета цієї моніторингової експедиції – дослідження стану пам’яток і виготовлення  тривимірних моделей. Задля цього кожен з об’єктів має бути сфотографований приблизно 1000 разів. Після отримання його вигляду в цифровому форматі ми можемо займатися науковими дослідженнями його стану і динамікою змін. Одночасно готується пакет документів для занесення об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток України. «У нас є безліч цікавих і важливих об’єктів без статусу пам’яток, тому ця робота повинна вестись кожен рік. Вона допоможе зберегти велику кількість унікальних пам’яток і збільшити туристичний потенціал.» розповідає завідуючий відділом археології і охорони пам’яток Національного заповіднику «Хортиця».

В реставраційному ангарі на острові «Хортиця» зберігають експонати для майбутнього Музею судноплавства: п’ять старовинних кораблів і гарматний лафет. Сподіваємось на позитивні зрушення на шляху до створення музею і дослідження нових артефакту цього року. «Зараз Міністерство культури активно підтримує ідею початку будування Музею Судноплавства» – повідомляє генеральний директор заповідника Максим Остапенко. Роботи тривають.

Нагадаємо, що наприкінці минулого року наші археологи знайшли справжній гарматний лафет козацького часу, на разі він реставрується.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю