Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток
Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» по дослідженню підводних пам’яток
Підводна експедиція «Хортиця-Скуба» з 2019-го року займається обстеженням підводних об’єктів різних епох з метою занесення до реєстру нерухомих пам’яток України. Під водою маємо цілий підводний музей. Дніпро розглядається не просто, як сховище випадкових знахідок, а як місце концентрації унікальних історичних х і археологічних х об’єктів.
З 25-го лютого по 1-ше березня археологи Національного заповідника «Хортиця», дайв-клубу «Наварекс» (м. Одеса) а також фахівці Центру підводних досліджень при Київському національному університеті ім. Т. Г. Шевченка провели обстеження і фотофіксацію двох об’єктів у руслі старого Дніпра Один з них – плоскодонний транспорт, що ймовірно затонув в кінці ХІХ, початку ХХ століття, а другий – невелика шлюпка зі складу суден Дніпровської флотилії 1736 – 1739 років. Експедиція відбулася завдяки за підтримці Клініки Святого Миколая та ініціативам депутата Міської ради В’ячеслава Зайцева.
Мета цієї моніторингової експедиції – дослідження стану пам’яток і виготовлення тривимірних моделей. Задля цього кожен з об’єктів має бути сфотографований приблизно 1000 разів. Після отримання його вигляду в цифровому форматі ми можемо займатися науковими дослідженнями його стану і динамікою змін. Одночасно готується пакет документів для занесення об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток України. «У нас є безліч цікавих і важливих об’єктів без статусу пам’яток, тому ця робота повинна вестись кожен рік. Вона допоможе зберегти велику кількість унікальних пам’яток і збільшити туристичний потенціал.» розповідає завідуючий відділом археології і охорони пам’яток Національного заповіднику «Хортиця».
В реставраційному ангарі на острові «Хортиця» зберігають експонати для майбутнього Музею судноплавства: п’ять старовинних кораблів і гарматний лафет. Сподіваємось на позитивні зрушення на шляху до створення музею і дослідження нових артефакту цього року. «Зараз Міністерство культури активно підтримує ідею початку будування Музею Судноплавства» – повідомляє генеральний директор заповідника Максим Остапенко. Роботи тривають.
Нагадаємо, що наприкінці минулого року наші археологи знайшли справжній гарматний лафет козацького часу, на разі він реставрується.
Останні новини
Всі новиниВячеслав Зайцев – Хортиці
Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...
Читати повністюЧому на Хортицю поки що зась
У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...
Читати повністюЗапрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»
Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...
Читати повністю