АртФорум на Хортиці

15.08.2020

АртФорум на Хортиці

На легендарному острові Хортиця 15 серпня стартував масштабний Мистецький форум, на якому зібралися відомі художники, представники бізнесу, громадські діячі.

Урочисте в Урочисте відкриття відбулося за участі хедлайнерів (Андрій Любка, Матвій Вайсберг, Олена Придувалова, Андрій Пушкарьов, Тамара Горіха Зерня та інших відомих діячів культури).

Автором ідеї є відома журналістка, громадська діячка та волонтер Тетяна Орлова.

Головною ідеєю цього мистецького заходу – є зустріч з митцями, які створюють сучасну України через культурні проєкти (письменники Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Андрій Любка, Ірен Роздобудько, акторка Ірма Вітовська, художники Матвій Вайсберг Олена Придувалова та ін.).

ArtForum, що стартува на нашому острові Хортиця , став одним з перших великих культурних подій в Україні, яке проходить після початку епідемії COVID-19. Головне, що чекає запорожців та гостей міста – це зустрічі і спілкування з відомими творчими людьми з різних міст. За програмою також фільми, виставки та фестиваль дитячої літератури і творчості «Кніголесье».

Урочисте відкриття ArtForum відбулося ввечері в самому серці Запоріжжя – на острові «Хортиця», в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ». Там провели благодійний аукціон творів мистецтва в підтримку запорізького Центру реабілітації дітей-інвалідів «Дитячий Радонеж». Представили гостей. А на відкриття форуму приїхав цілий десант хедлайнерів. Це письменник Андрій Любка, художник Матвій Вайсберг, дипломат, політик і міністр інфраструктури України з 2016 року по 2019 року Володимир Омелян, автор книги року ВВС-2019 “Дочка” Тамара Горіха зерна (Дуда), художники Олена Придувалова, Галина Дюговська, Володимир Балибердін , Микита Титов, Андрій Пушкарьов і інші.

На Хортиці також провели панельну дискусію за участю Андрія Любки «Рецепти подолання кризи в карантинні часи».

-Форум важливий тим, що це перша велика подія в Україні, яка проходить після початку пандемії, — вважає Андрій Любка. — Перша ластівка, яка свідчить, що ми повертаємося до нормального життя. Мені дуже сподобалося те, що він відбувається на Хортиці. Це був основний момент, чому я погодився приїхати. Різних фестивалів багато. Але це особливе місце, в яке я захотів повернутися. Колись я вже був тут. А ще дуже класно, що зібралися митці різних «спеціальностей» — письменники, художники, музиканти з різних регіонів. Це можливість і для нас, представників культури, побувати в Запоріжжі, побачити, чим живе Запоріжжя. А місцевому населенню — познайомиться з митцями з інших куточків країни.

Також в суботу і неділю в комплексі «Запорізька Січ», прямо під відкритим небом проходять виставки запорізьких і не тільки митців, продаються книги та сувеніри.

 

Художник Андрій Пушкарьов з Дніпра показує свої авторські витинанки та писанки.

 

Галина Дюговська з Києва – скульптури з лози, що поєднують архаїчність і сучасність.

 

Микита Титов з Харкова – гостросоціальні плакати.

Запорізький обласний художній музей показує дуже якісні комп’ютерні копії розписів Марії Примаченко та інших українських майстринь зі своєї колекції.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ) демонструє фотографії кінця 19-го-першої половини 20-го століття з знаменитого історико-етнографічного альбому «Україна й Українці» Івана Гончара.

Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит» – презентує роботи Олени Саурін, Ольги Харьяковой, Еріки Равич, Євгенія Прокоф’єва і Костянтина Ротань.

За матеріалами “Индустриалка”

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю