АртФорум на Хортиці

15.08.2020

АртФорум на Хортиці

На легендарному острові Хортиця 15 серпня стартував масштабний Мистецький форум, на якому зібралися відомі художники, представники бізнесу, громадські діячі.

Урочисте в Урочисте відкриття відбулося за участі хедлайнерів (Андрій Любка, Матвій Вайсберг, Олена Придувалова, Андрій Пушкарьов, Тамара Горіха Зерня та інших відомих діячів культури).

Автором ідеї є відома журналістка, громадська діячка та волонтер Тетяна Орлова.

Головною ідеєю цього мистецького заходу – є зустріч з митцями, які створюють сучасну України через культурні проєкти (письменники Юрій Андрухович, Сергій Жадан, Андрій Любка, Ірен Роздобудько, акторка Ірма Вітовська, художники Матвій Вайсберг Олена Придувалова та ін.).

ArtForum, що стартува на нашому острові Хортиця , став одним з перших великих культурних подій в Україні, яке проходить після початку епідемії COVID-19. Головне, що чекає запорожців та гостей міста – це зустрічі і спілкування з відомими творчими людьми з різних міст. За програмою також фільми, виставки та фестиваль дитячої літератури і творчості «Кніголесье».

Урочисте відкриття ArtForum відбулося ввечері в самому серці Запоріжжя – на острові «Хортиця», в історико-культурному комплексі «Запорізька Січ». Там провели благодійний аукціон творів мистецтва в підтримку запорізького Центру реабілітації дітей-інвалідів «Дитячий Радонеж». Представили гостей. А на відкриття форуму приїхав цілий десант хедлайнерів. Це письменник Андрій Любка, художник Матвій Вайсберг, дипломат, політик і міністр інфраструктури України з 2016 року по 2019 року Володимир Омелян, автор книги року ВВС-2019 “Дочка” Тамара Горіха зерна (Дуда), художники Олена Придувалова, Галина Дюговська, Володимир Балибердін , Микита Титов, Андрій Пушкарьов і інші.

На Хортиці також провели панельну дискусію за участю Андрія Любки «Рецепти подолання кризи в карантинні часи».

-Форум важливий тим, що це перша велика подія в Україні, яка проходить після початку пандемії, — вважає Андрій Любка. — Перша ластівка, яка свідчить, що ми повертаємося до нормального життя. Мені дуже сподобалося те, що він відбувається на Хортиці. Це був основний момент, чому я погодився приїхати. Різних фестивалів багато. Але це особливе місце, в яке я захотів повернутися. Колись я вже був тут. А ще дуже класно, що зібралися митці різних «спеціальностей» — письменники, художники, музиканти з різних регіонів. Це можливість і для нас, представників культури, побувати в Запоріжжі, побачити, чим живе Запоріжжя. А місцевому населенню — познайомиться з митцями з інших куточків країни.

Також в суботу і неділю в комплексі «Запорізька Січ», прямо під відкритим небом проходять виставки запорізьких і не тільки митців, продаються книги та сувеніри.

 

Художник Андрій Пушкарьов з Дніпра показує свої авторські витинанки та писанки.

 

Галина Дюговська з Києва – скульптури з лози, що поєднують архаїчність і сучасність.

 

Микита Титов з Харкова – гостросоціальні плакати.

Запорізький обласний художній музей показує дуже якісні комп’ютерні копії розписів Марії Примаченко та інших українських майстринь зі своєї колекції.

Національний центр народної культури «Музей Івана Гончара» (Київ) демонструє фотографії кінця 19-го-першої половини 20-го століття з знаменитого історико-етнографічного альбому «Україна й Українці» Івана Гончара.

Запорізьке міське об’єднання митців «Колорит» – презентує роботи Олени Саурін, Ольги Харьяковой, Еріки Равич, Євгенія Прокоф’єва і Костянтина Ротань.

За матеріалами “Индустриалка”

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю
26.10.2021

Дослідження ґрунтового могильника скіфського часу «Канфарка» – 2021

Після вдалого археологічного сезону 2020 року, коли в ґрунтовому могильнику скіфського часу «Канфарка» було знайдено непограбоване поховання воїна (посилання на відеосюжет в першому посиланні), дослідники продовжили роботи з вивчення стародавньої...

Читати повністю
7.10.2021

Участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Serhiy Kozodavov взяв участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”, що відбувся у форматі веб-конференції 26-30 серпня 2021 р. Організатор...

Читати повністю