Експедиція по дослідженню стану підводних пам’яток 1 березня 12-00 (прес-реліз)

28.02.2021

Експедиція по дослідженню стану підводних пам’яток 1 березня 12-00 (прес-реліз)

Прес-реліз

Експедиція по дослідженню стану підводних пам’яток

1 березня о 12-00

 

З 2019 підводна експедиція «Хортиця-Скуба» проводить обстеження затонулих кораблів різних епох з метою занесення цих об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток України. Це дозволить поставити їх під захист держави. В даний час навколо Хортиці  відомо не менше десяти таких пам’яток.

Цього року до складу експедиції входять фахівці Національного заповідника «Хортиця», дослідники дайв-клубу «Наварекс» (м. Одеса), а також археологи з Центру підводних досліджень при Київському національному університеті ім. Т. Шевченка. Проводиться обстеження і фотофіксація двох об’єктів в Старому Дніпрі. Один з них є плоскодонним транспортним судном, ймовірно затонулим в кінці XIX – поч. XX ст. Другий – невелика шлюпка зі складу суден Дніпровської флотилії 1736-1739 рр.

Роботи тривають з 25 лютого. Обстеження проводиться безконтактним методом, тому не є археологічними розкопками. Одеські фахівці зроблять кілька тисяч фотографій, з яких вже в лабораторних умовах буде розроблена точна тривимірна модель кожного об’єкта. Такий метод називається фотограмметричною зйомкою та широко застосовується в сучасній практиці підводних досліджень. Запорізька команда за підтримки киян зробить заміри пам’яток і опише їх конструкцію.

Після отримання тривимірних моделей планується підготовка пакета документів для занесення об’єктів до Реєстру нерухомих пам’яток України з метою надання їм відповідного охоронного статусу.

У цьому сезоні експедиція стала можливою за підтримки Клініки Святого Миколая та ініціативам депутата міськради В’ячеслава Зайцева. Також висловлюємо подяку комбінату «Запоріжсталь» за можливість розміщення польового табору на території бази відпочинку.

Презентація досліджень для ЗМІ проходитиме 1 березня о 12.00 біля альтанки профілакторію «Запоріжсталь». Точна локація вказана на другому аркуші. За QR-кодом можна перейти на Гугл-мапи з точним зазначенням місця.

Відео та фото підводної зйомки будуть надані журналістам окремо.

 

За додатковими питаннями звертатись:

завідувач інформаційно-видавничого відділу Вячеслав Зайцев, 0991522723,

організаційні питання – завідувач сектору розвитку та планування Альона Пєтрікєй, 0669604292

 

Моделі експедиції «Хортиця-Скуба 2019»:

https://sketchfab.com/3d-models/russian-double-shaloupe-1737- e2c3a9e00a1d4136b0cf8aef10d9d6ae

https://sketchfab.com/3d-models/double-shaloupe-1737-2- 2e0b046a4f5e4e0096c37c4909bdc300

 

Про хід експедиції стежте на сторінці «Хортиця-Скуба»: https://www.facebook.com/groups/khortitsa.scuba

і Національного заповідника «Хортиця»: https://www.facebook.com/n.z.hortica

 

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю