Фестиваль родинних цінностей та традицій на Хортиці

14.08.2021

Фестиваль родинних цінностей та традицій на Хортиці

14 серпня, у день святкування Медового Спасу, на оновленому майдані «Козацьке коло» завдяки Запорізькій обласній державній адміністрації відбувся перший фестиваль «Родинних цінностей та традицій».

Святковий захід, присвячений популяризації українських традицій, родинним цінностям, взаємній повазі, підтримці та піклуванню, об’єднає усіх присутніх у дружню велику хортицьку родину. Тому не дарма на «Козацькому колі» було встановлено Хортицьке родинне дерево, де кожен мав змогу поставити свій відбиток долоні – символ єднання та сили української нації!

 

Учасників родинного свята привітали генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко та голова Запорізької ОДА Олександр Старух, пообіцяли, що оновлене “Козацьке Коло” стане постійним майданчиком для дитячих фестивалів.

 

Відкриття фестивалю розпочалося з показу колекції нового бренду  сучасного одягу та аксесуарів, які ввібрали у себе символіку і магію давніх українських традицій – ГІРЧИЦЯ: ЕТНОДИЗАЙН.  Арт-студiо «Панi Iрина» та юні моделі презентували колекцію під назвою  – #MOTANKA -MY-STILE.

 

 

На майдані постійно працювали локації з майстер-класами, де можна було власноруч зробити прадавній сімейний оберіг – ляльку-мотанку, створити різноманітні побутові прикраси технікою «валяння з вовни», виліпити глечик, макітру чи свистульку, викувати прикрасу, спробувати самотужки перемолоти на жорнах борошно, взяти участь конкурсі-естафеті на велосипедах, розмалюватиигіпсові фігурки тощо.

Діти навіть зліпили Хортицю!

Родзинкою свята стала локація «Козацький намет» – всередині його було розміщено речі, які брали з собою в походи козаки: клейноди, справжній козацький тулумбас, зброя тощо. Малеча навчалася володінню козацькою зброєю, змагалася з козаком Громом на шаблях, а за свої бойові та розумові здібності, маленькі джури мали змогу вдарити у гучний тулумбас, були нагородженні грамотами з печаткою Війська Запорозького Низового та подарунками.

 

Гарним та плідним видався цей вихідний день на острові Хортиця. В місці,  де всі разом ми сильні!

По завершенню свята усіх учасників фестивалю очікувала цікава екскурсія на території  історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

 

 

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю