Фестиваль родинних цінностей та традицій на Хортиці

14.08.2021

Фестиваль родинних цінностей та традицій на Хортиці

14 серпня, у день святкування Медового Спасу, на оновленому майдані «Козацьке коло» завдяки Запорізькій обласній державній адміністрації відбувся перший фестиваль «Родинних цінностей та традицій».

Святковий захід, присвячений популяризації українських традицій, родинним цінностям, взаємній повазі, підтримці та піклуванню, об’єднає усіх присутніх у дружню велику хортицьку родину. Тому не дарма на «Козацькому колі» було встановлено Хортицьке родинне дерево, де кожен мав змогу поставити свій відбиток долоні – символ єднання та сили української нації!

 

Учасників родинного свята привітали генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко та голова Запорізької ОДА Олександр Старух, пообіцяли, що оновлене “Козацьке Коло” стане постійним майданчиком для дитячих фестивалів.

 

Відкриття фестивалю розпочалося з показу колекції нового бренду  сучасного одягу та аксесуарів, які ввібрали у себе символіку і магію давніх українських традицій – ГІРЧИЦЯ: ЕТНОДИЗАЙН.  Арт-студiо «Панi Iрина» та юні моделі презентували колекцію під назвою  – #MOTANKA -MY-STILE.

 

 

На майдані постійно працювали локації з майстер-класами, де можна було власноруч зробити прадавній сімейний оберіг – ляльку-мотанку, створити різноманітні побутові прикраси технікою «валяння з вовни», виліпити глечик, макітру чи свистульку, викувати прикрасу, спробувати самотужки перемолоти на жорнах борошно, взяти участь конкурсі-естафеті на велосипедах, розмалюватиигіпсові фігурки тощо.

Діти навіть зліпили Хортицю!

Родзинкою свята стала локація «Козацький намет» – всередині його було розміщено речі, які брали з собою в походи козаки: клейноди, справжній козацький тулумбас, зброя тощо. Малеча навчалася володінню козацькою зброєю, змагалася з козаком Громом на шаблях, а за свої бойові та розумові здібності, маленькі джури мали змогу вдарити у гучний тулумбас, були нагородженні грамотами з печаткою Війська Запорозького Низового та подарунками.

 

Гарним та плідним видався цей вихідний день на острові Хортиця. В місці,  де всі разом ми сильні!

По завершенню свята усіх учасників фестивалю очікувала цікава екскурсія на території  історико-культурного комплексу «Запорозька Січ».

 

 

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
5.05.2023

Візит представників шведської науки і музейної справи

До Національного заповідника "Хортиця" з візитом у відповідь приїхали представники шведської науки і музейної справи Фред Хокер і Ларс Амреус. Напередодні, в березні, співробітники Заповідника побували у Стокгольмі, де мали...

Читати повністю
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю