Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

5.10.2021

Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

Серед предметів, що надійшли до фондів Національного заповідника “Хортиця” у 2021р., представлено дві гравюри ХVІІІ ст., передані генеральним директором заповідника Максимом Остапенком.
Гравюри розміром 40х24,8см, відносяться до однієї серії “Marine”- морська справа, у верхньому правому куті мають порядковий номер  – Pl. XI та  Pl. ХІІ, та є сторінками одного видання.
На обох гравюрах міститься по два зображення, у верхній частині демонструється технологічний процес, в нижній частині на одній з них представлено різноманітні інструменти, які використовуються під час робіт, на іншій – креслення якоря та штоку.  Зображення обведені рамкою, під якою по центру написано назву гравюри – “Marine,Forge des Ancres,operation de Parer” – Морська справа, виготовлення якорів, усунення дефектів та “Marine,Forge des Ancres, Encolage du Second Bras” – Морська справа, виготовлення якорів, припаювання другої лапи. Також під рамкою по сторонах від назви містяться підписи: “Goussier Del”- Гусье та Bernard Fecit – Бенар зробив.
Гравюри з колекції заповідника є сторінками з відомої “Енциклопедії, або Тлумачного словника науки, мистецтва й ремесел”, яка була написана між 1751 та 1772 роками під керівництвом Дідро та Д’Аламбера. Перше видання «Енциклопедії» мало тираж 4250 примірників. Вона складалася з 17 томів тексту й 11 томів ілюстрацій.
Луї- Жак Гусье був першим рисувальником, якого найняли для роботи над енциклопедією у 1747 році, він зробив для неї понад 900 пластин та керував кресленнями інших.
Робер Бенар – французький гравер, автор численних гравюр, створених для великих видань XVIII ст., в тому числі для енциклопедії Дідро ним було створено понад 1500 гравюр.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю