Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

5.10.2021

Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

Серед предметів, що надійшли до фондів Національного заповідника “Хортиця” у 2021р., представлено дві гравюри ХVІІІ ст., передані генеральним директором заповідника Максимом Остапенком.
Гравюри розміром 40х24,8см, відносяться до однієї серії “Marine”- морська справа, у верхньому правому куті мають порядковий номер  – Pl. XI та  Pl. ХІІ, та є сторінками одного видання.
На обох гравюрах міститься по два зображення, у верхній частині демонструється технологічний процес, в нижній частині на одній з них представлено різноманітні інструменти, які використовуються під час робіт, на іншій – креслення якоря та штоку.  Зображення обведені рамкою, під якою по центру написано назву гравюри – “Marine,Forge des Ancres,operation de Parer” – Морська справа, виготовлення якорів, усунення дефектів та “Marine,Forge des Ancres, Encolage du Second Bras” – Морська справа, виготовлення якорів, припаювання другої лапи. Також під рамкою по сторонах від назви містяться підписи: “Goussier Del”- Гусье та Bernard Fecit – Бенар зробив.
Гравюри з колекції заповідника є сторінками з відомої “Енциклопедії, або Тлумачного словника науки, мистецтва й ремесел”, яка була написана між 1751 та 1772 роками під керівництвом Дідро та Д’Аламбера. Перше видання «Енциклопедії» мало тираж 4250 примірників. Вона складалася з 17 томів тексту й 11 томів ілюстрацій.
Луї- Жак Гусье був першим рисувальником, якого найняли для роботи над енциклопедією у 1747 році, він зробив для неї понад 900 пластин та керував кресленнями інших.
Робер Бенар – французький гравер, автор численних гравюр, створених для великих видань XVIII ст., в тому числі для енциклопедії Дідро ним було створено понад 1500 гравюр.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю
26.10.2021

Дослідження ґрунтового могильника скіфського часу «Канфарка» – 2021

Після вдалого археологічного сезону 2020 року, коли в ґрунтовому могильнику скіфського часу «Канфарка» було знайдено непограбоване поховання воїна (посилання на відеосюжет в першому посиланні), дослідники продовжили роботи з вивчення стародавньої...

Читати повністю
7.10.2021

Участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”

Науковий співробітник сектору охорони природи Національного заповідника «Хортиця» Serhiy Kozodavov взяв участь у ІХ науково-методичному семінарі “ГІС та заповідні території”, що відбувся у форматі веб-конференції 26-30 серпня 2021 р. Організатор...

Читати повністю