Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

5.10.2021

Фонди Заповідника поповнились двома гравюрами серії “Marine”

Серед предметів, що надійшли до фондів Національного заповідника “Хортиця” у 2021р., представлено дві гравюри ХVІІІ ст., передані генеральним директором заповідника Максимом Остапенком.
Гравюри розміром 40х24,8см, відносяться до однієї серії “Marine”- морська справа, у верхньому правому куті мають порядковий номер  – Pl. XI та  Pl. ХІІ, та є сторінками одного видання.
На обох гравюрах міститься по два зображення, у верхній частині демонструється технологічний процес, в нижній частині на одній з них представлено різноманітні інструменти, які використовуються під час робіт, на іншій – креслення якоря та штоку.  Зображення обведені рамкою, під якою по центру написано назву гравюри – “Marine,Forge des Ancres,operation de Parer” – Морська справа, виготовлення якорів, усунення дефектів та “Marine,Forge des Ancres, Encolage du Second Bras” – Морська справа, виготовлення якорів, припаювання другої лапи. Також під рамкою по сторонах від назви містяться підписи: “Goussier Del”- Гусье та Bernard Fecit – Бенар зробив.
Гравюри з колекції заповідника є сторінками з відомої “Енциклопедії, або Тлумачного словника науки, мистецтва й ремесел”, яка була написана між 1751 та 1772 роками під керівництвом Дідро та Д’Аламбера. Перше видання «Енциклопедії» мало тираж 4250 примірників. Вона складалася з 17 томів тексту й 11 томів ілюстрацій.
Луї- Жак Гусье був першим рисувальником, якого найняли для роботи над енциклопедією у 1747 році, він зробив для неї понад 900 пластин та керував кресленнями інших.
Робер Бенар – французький гравер, автор численних гравюр, створених для великих видань XVIII ст., в тому числі для енциклопедії Дідро ним було створено понад 1500 гравюр.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю