Нова виставка на Запорозькій Січі!

28.05.2021

Нова виставка на Запорозькій Січі!

Сьогодні, в церкві Покрови пресвятої Богородиці, що знаходиться на території історико-культурного комплексу “Запорозька Січ”, відкрилася нова виставка «Хрести України: Північ (частина 2)».

Єдиний в Україні і Східній Європі Музей Хреста, за підтримки програми міського голови м. Дніпро Бориса Філатова «Культурна столиця», для відвідувачів представив майже 650 традиційних, унікальних і незвичайних артефактів з території української Півночі – Чернігівської і Житомирської областей. Саме ця територія: Київське, Переяславське і Чернігівське князівства з приєднаною Деревлянщиною були власне Руссю.

Історія нашої країни вже понад 1000 років пов’язана із християнством. Але виявляється, що за часів Русі хрестик міг бути і язичницьким символом.  Часто хрестик міг використовуватися як прикраса – в низках жіночих намист трапляється кілька хрестиків. Існували, навіть, цілі хрестові намиста.

Розмаїття представлених на виставці натільних та нагрудних хрестів  XII-XХст., навершя хоругв, чотки, медальйони і підвіски –  розкриває свою унікальну і неповторну історію давнього українського християнства, яке ввібрало в себе  язичницькі традиції, розквітло за козацької доби і продовжує розвиватися.

Виставка триватиме з 28 травня 2021 року по 26 вересня 2021 року.

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю