Привітання з Днем народження головного зберігача

9.05.2020

Привітання з Днем народження головного зберігача

Сьогодні в нашій команді свято – в цей весняний день народилась наша чудова колега Борисенко Ольга Євгенівна, головний зберігач фондів Національного заповідника «Хортиця».

Бути головним зберігачем дуже складне та відповідальне завдання, через його руки проходять тисячі музейних предметів, про які він має знати все. Та не дивлячись на всю відповідальність, головний зберігач завжди знаходиться в тіні, а результати його роботи часто лишаються непомітними для оточуючих, які й не здогадуються, що ця людина одночасно є істориком, мистецтвознавцем, археологом, нумізматом, картографом, перекладачем та спеціалістом в  ниизці інших дисциплін, що можуть розкрити специфіку кожного експонату.

Саме такою є наша Ольга Євгенівна – багатогранна особистість, яка поєднує глибокі знання історії, безцінний досвід роботи з унікальними експонатами та справжні людські якості. Завжди чуйна та розуміюча, лише вона вміє так зачарувати розповідями про мандрівки та цікавинки, що на мить  здається, що ти сам опиняєшся в самому центрі Стамбула в палаці султана або крокуєш вузькими вуличками Амстердаму.

Талановита людина завжди талановита в усьому, тому час розкрити невеличкий секрет – в роки навчання в Московському історико-архівному інституті Ольга Євгенівна, наш майбутній головний зберігач, приймала участь у зйомках кількох добре відомих нам всім фільмів в масовці та в епізодичних ролях (І це окреме завдання для наших читачів – передивитись уважно і сказати, в яких саме). І все ж таки, нащастя для заповідника, Ольга Євгенівна вирішила пов’язати своє життя саме з історичною наукою. Тому по закінченні вишу працювала спочатку старшим інспектором в архівному відділі облвиконкому, потім старшим науковим співробітником у Запорізькому обласному краєзнавчому музеї, старшим архівістом у Запорізькому обласному архіві. І ось нарешті у 1994 р. Ольга Євгенівна починає працювати старшим науковим співробітником відділу фондів та реставрації Національного заповідника «Хортиця», а з 1996 р. стає головним зберігачем.

Наукові здобутки нашої колеги налічують низку статей, оглядів та тематичних каталогів. Так, у 1997, 1998, 2002-2004 рр. головним зберігачем були написані методичні посібники по науковому опису творів живопису, графіки, ікон, стародруків, предметів християнського культу, вироблених з металу. Дослідження предметів з фондової колекції заповідника знайшло свої втілення у написанні каталогів:

«Половецька скульптура»(2003 р.); «Стародруки з фондозбірки Національного заповідника «Хортиця»(2003 р.); «Іконопис. Живопис. Графіка»(2005 р.) та «Предмети польського походження або тематично пов’язані з історією Польщі з фондозбірки Національного заповідника «Хортиця» (XV-XX ст.)» (2018 р.).

Окрім того, Ольгою Євгенівною були складені огляди колекції іконопису(1998 р.), культових предметів групи зберігання «Дерево», «Тканини-шкіра», «Камінь»(1999 р.), «Кераміка-Скло»(2000 р.), «Метал»(2002 р.), «Огляд стародрукованих книг 1664-1800 рр.»(2001 р.), «Огляд колекції творів графіки»(2004 р.), «Огляд предметів, присвячених 200-річчю з дня народження М.В.Гоголя» та «Огляд предметів з фондозбірки Національного заповідника «Хортиця», пов’язаних з І.С.Мазепою (до 300-річчя Полтавської битви)»(2009 р.), «Огляд колекції скульптури»(2011 р.) та «Хронотоп на предмети XV-XX ст., пов’язані з козацькою тематикою».

Під керівництвом головного зберігача проводиться робота по реставрації музейних предметів різних груп зберігання, готуються тематичні виставки, здійснюється співпраця з місцевою пресою (цикл статей «Мости Запоріжжя» в газеті «Запорізька Січ») та місцевими телеканалами. Так, у 2012 р. спільно з телеканалом «Запоріжжя» підготовлено передачу з циклу «Історичні постаті», присвячену начальнику будівництва мостів Преображенського М.О.Артеменку. І це ще не повний список досягнень нашого головного зберігача, адже участь у щорічних наукових конференціях є також невід’ємною частиною її роботи.

Пишаємося нашим найголовнішим головним зберігачем, бажаємо їй безмежного щастя, нових перемог і здобутків та щиро сподіваємося, що Ольга Євгенівна й надалі заряджатиме нас своєю енергією, позитивом та любов’ю до науки.

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай...

Читати повністю
3.12.2021

Запрошуємо на зимові свята!

Відбулася презентація різдвяно-новорічної програми, яка триватиме на острові Хортиця з 18 грудня по 16 січня. Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та Національний заповідник «Хортиця». Присутнім представлений...

Читати повністю
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю