Хто і навіщо видаляє дерева на Хортиці

8.02.2021

Хто і навіщо видаляє дерева на Хортиці

Одним з завдань Національного заповідника Хортиця є збереження та охорона цінних природних комплексів та проведення заходів з відновлення природних ландшафтів.
Для підтримання належного санітарного та протипожежного стану в зелених насадженнях та штучних лісах острова у межах заповідника працює спеціалізований підрозділ – відділ лісу. Щорічно фахівці відділу створюють мережу протипожежних смуг, вирощують та висаджують сіянці корінних порід дерев, проводять полив та санітарні заходи у штучних лісах та зелених насадженнях.
Усі заходи з видалення сухостійних або аварійних дерев в межах Хортиці відповідно до чинного законодавства проходять низку погоджень. Роботи з видалення зелених насаджень проводяться на підставі постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Відповідно до цього Запорізькою міськрадою створюються спеціальні комісії та надаються акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. В лісових насадженнях санітарні заходи відбуваються з оформленням ще більшого пакету документів, включно з заключеннями лісопатологічних організацій, отриманням лісорубних квитків та оформленням лімітів у Міндовкілля. Роботи проводяться в періоди безпечні для фауни відповідно до вимог законодавства.
У січні-лютому 2021 році фахівцями відділу лісу на підставі акту №375 проводяться заходи з видалення 242 сухостійних та аварійних дерев, що знаходяться в незадовільному стані вздовж вул. Заповідної. В першу чергу впорядковуються лісонасадження вздовж доріг та туристичних маршрутів для безпеки та зручності людей. Взамін вилучених дерев висаджуються нові. У минулому році висаджено більше 2000 саджанців дубу звичайного. Водночас триває догляд за насадженнями попередніх років. Для прибирання сухих гілок використовується дробильна машина КСП « Зеленгосп» Запорізької обласної ради.
Для попередження незаконних рубок службою режиму заповідника та відділом лісу проводяться щоденні патрулювання. Проте, ми будемо вдячні за висловлену Вами громадянську позицію. У разі виявлення фактів правопорушень на території Заповідника просимо телефонувати до поліції та повідомляти адміністрацію нашого закладу за тел. 095 30 50 324.

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю
3.09.2022

Запрошуємо Вас взяти участь у роботі Х науково-практичної конференції «Історія запорозького козацтва в пам’ятках та музейній практиці»

Дата та місце проведення: 20-21 жовтня 2022 р., он-лайн. Посилання буде надано додатково на пошту, яку Ви вкажете при реєстрації. Передбачається обговорення наступних проблем: 1. Історія запорозького козацтва: сучасний стан...

Читати повністю