Хто і навіщо видаляє дерева на Хортиці

8.02.2021

Хто і навіщо видаляє дерева на Хортиці

Одним з завдань Національного заповідника Хортиця є збереження та охорона цінних природних комплексів та проведення заходів з відновлення природних ландшафтів.
Для підтримання належного санітарного та протипожежного стану в зелених насадженнях та штучних лісах острова у межах заповідника працює спеціалізований підрозділ – відділ лісу. Щорічно фахівці відділу створюють мережу протипожежних смуг, вирощують та висаджують сіянці корінних порід дерев, проводять полив та санітарні заходи у штучних лісах та зелених насадженнях.
Усі заходи з видалення сухостійних або аварійних дерев в межах Хортиці відповідно до чинного законодавства проходять низку погоджень. Роботи з видалення зелених насаджень проводяться на підставі постанови Кабінету міністрів «Про затвердження Порядку видалення дерев, кущів, газонів і квітників у населених пунктах». Відповідно до цього Запорізькою міськрадою створюються спеціальні комісії та надаються акти обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. В лісових насадженнях санітарні заходи відбуваються з оформленням ще більшого пакету документів, включно з заключеннями лісопатологічних організацій, отриманням лісорубних квитків та оформленням лімітів у Міндовкілля. Роботи проводяться в періоди безпечні для фауни відповідно до вимог законодавства.
У січні-лютому 2021 році фахівцями відділу лісу на підставі акту №375 проводяться заходи з видалення 242 сухостійних та аварійних дерев, що знаходяться в незадовільному стані вздовж вул. Заповідної. В першу чергу впорядковуються лісонасадження вздовж доріг та туристичних маршрутів для безпеки та зручності людей. Взамін вилучених дерев висаджуються нові. У минулому році висаджено більше 2000 саджанців дубу звичайного. Водночас триває догляд за насадженнями попередніх років. Для прибирання сухих гілок використовується дробильна машина КСП « Зеленгосп» Запорізької обласної ради.
Для попередження незаконних рубок службою режиму заповідника та відділом лісу проводяться щоденні патрулювання. Проте, ми будемо вдячні за висловлену Вами громадянську позицію. У разі виявлення фактів правопорушень на території Заповідника просимо телефонувати до поліції та повідомляти адміністрацію нашого закладу за тел. 095 30 50 324.

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю