Святкування дня Соборності на острові Хортиця (ФОТО)

22.01.2022

Святкування дня Соборності на острові Хортиця (ФОТО)

Сьогодні, 22 січня ми святкуємо День Соборності України. Це свято офіційно відзначають з 1999 року. В цей день у 1919 році було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки й Західноукраїнської Народної Республіки.
Місто Запоріжжя та острів Хортиця, також пов’язані з процесом об’єднання українців, що довгий час були під владою Австро-Угорської та Російської імперій.
Мало хто знає, що задовго до 22 січня 1919 року на Хортиці відбулася подія, що стала предтечею Злуки. 16 квітня 1918 року ударом Кримської групи армії Української Народної Республіки під командуванням полковника Петра Болбочана, за підтримки легіону січових стрільців, більшовики були вибиті з Олександрівська, а 29 червня 1918 року на Хортиці, ці війська провели спільну панахиду за загиблими воїнами, що віддали своє життя за Україну. У пам’ять про перебування українських військ на острові та на пошану до національної святині, ім’ям «Хортиця» був названий бронепотяг армії УНР. Він брав участь у боях з червоними та денікінцями на території сучасних Вінницької та Хмельницької областей у серпні—листопаді 1919 р.

 

Тому символічно, цієї суботньої днини, на історико-культурному комплексі «Запорозька Січ», біля Церкви Покрови Пресвятої Богородиці з хоругвами та козацькими прапорами вишукувалися учасники ГО «Всеукраїнська Федерація Спас» та  «Січові козаки», гості та мешканці області.

 

З вітальним словами до усіх присутніх звернувся заступник директора-начальник управління міжнаціональних відносин та охорони культурної спадщини Департаменту культури та інформаційної політики Запорізької обласної державної адміністрації Павло Мяло, та виступив з промовою Єпископ Запорізький і Мелітопольський Фотій.

 

Під час урочистостей, за єдність України за участю представників різних релігійних конфесій було проведено спільний молебень. Зі святом, усіх присутніх, неперевершеним виконанням відомих українських пісень, привітав академічний козацький ансамбль пісні і танцю «Запорожці» Запорізької обласної філармонії, а працівники заповідника приготували для відвідувачів дитячі майстер-класи.

 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю