Толока на Хортиці

31.05.2021

Толока на Хортиці

Запорізька облдержадміністрація в рамках меморандуму, який був підписаний між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці виступила з ініціативою проведення регулярних толок на Хортиці. Першим місцем для реалізації ініціативи був обраний пляж навпроти театру «Vie» – одне з улюблених місць відпочинку запорожців.

В акції взяла участь молодь комбінату «Запоріжсталь», громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», місцеві жителі і співробітники заводу «Дніпроспецсталь».

Увагу приділили не тільки прибиранню сміття. Протягом тижня велася масштабна робота з благоустрою території: скосили траву, обрізали гілки на деревах, відремонтували зливову каналізацію. А під час толоки продовжили вивозити сміття і гілки встановили лавочки.

Завдяки толоці на Хортиці в Запоріжжі з’явилося ще одне облаштоване місце відпочинку, а це дуже важливо для городян, упевнений керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко наголосив:

«Безумовно, вся Хортиця — заповідник. Але на Хортиці є велика кількість об’єктів, які у свій час використовувалася для рекреаційних потреб. І це переважна більшість пляжів, баз відпочинку, які зараз, нажаль, стоять або закинуті, або не використовуються за своїм цільовим призначенням.

За ініціативи голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, разом з представниками великого бізнесу досягнена домовленість про те, щоб ці об’єкти максимально відтворити і зробити їх рекреаційними зонами, місцями відпочинку. Зручними, безпечними. І щоб це вписувалося в загальну концепцію відродження Хортиці, — розповів Максим Остапенко. — Можна створювати музейні об’єкти, але якщо не буде нормальної інфраструктури, Хортиця все одно буде недосконалою.

І сьогодні ми бачимо гарний приклад, коли об’єдналися «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», місцеві мешканці, працівники заповідника. Ми беремо першу ділянку, спільними зусиллями робимо громадську акцію і показуємо, як невеликими ресурсами можна відроджувати інфраструктуру острова.»

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
29.07.2021

Відчуй місце сили – презентовано бренд острова Хортиця

      Це не просто логотипи та символи, це захоплююча графічна подорож островом Хортиця. Саме таким бачать нову айдентику легендарного місця ії розробники команда агенції Bickerstaff.764.      Острів Хортиця ніколи...

Читати повністю
23.07.2021

Україно-польська зустріч на Хортиці!

В рамках міжнародного співробітництва Національного заповідника «Хортиця» відбулася зустріч науковців заповідника з Директором Польського інституту в Україні, радником Посольства Республіки Польща в Україні Робертом Чижевським та віце-консулом Генерального Консульства Республіки...

Читати повністю
22.07.2021

Двокрилі на острові “Хортиця”

Двокрилі це один з найбільших рядів комах. Більшість сучасних ентомологів-систематиків оцінюють світову фауну двокрилих приблизно в 240 тисяч видів (описано лише близько 160 тисяч). Серед сучасних рядів комах двокрилі займають,...

Читати повністю