Толока на Хортиці

31.05.2021

Толока на Хортиці

Запорізька облдержадміністрація в рамках меморандуму, який був підписаний між Міністерством культури і інформаційної політики України, Запорізькою обласною державною адміністрацією та Групою Метінвест про консолідацію зусиль у відродженні Хортиці виступила з ініціативою проведення регулярних толок на Хортиці. Першим місцем для реалізації ініціативи був обраний пляж навпроти театру «Vie» – одне з улюблених місць відпочинку запорожців.

В акції взяла участь молодь комбінату «Запоріжсталь», громадська спілка «Зелений центр Метінвест Запоріжжя», місцеві жителі і співробітники заводу «Дніпроспецсталь».

Увагу приділили не тільки прибиранню сміття. Протягом тижня велася масштабна робота з благоустрою території: скосили траву, обрізали гілки на деревах, відремонтували зливову каналізацію. А під час толоки продовжили вивозити сміття і гілки встановили лавочки.

Завдяки толоці на Хортиці в Запоріжжі з’явилося ще одне облаштоване місце відпочинку, а це дуже важливо для городян, упевнений керівник громадської спілки «Зелений центр Метінвест Запоріжжя» Олександр Балаба

Генеральний директор Національного заповідника «Хортиця» Максим Остапенко наголосив:

«Безумовно, вся Хортиця — заповідник. Але на Хортиці є велика кількість об’єктів, які у свій час використовувалася для рекреаційних потреб. І це переважна більшість пляжів, баз відпочинку, які зараз, нажаль, стоять або закинуті, або не використовуються за своїм цільовим призначенням.

За ініціативи голови Запорізької ОДА Олександра Старуха, разом з представниками великого бізнесу досягнена домовленість про те, щоб ці об’єкти максимально відтворити і зробити їх рекреаційними зонами, місцями відпочинку. Зручними, безпечними. І щоб це вписувалося в загальну концепцію відродження Хортиці, — розповів Максим Остапенко. — Можна створювати музейні об’єкти, але якщо не буде нормальної інфраструктури, Хортиця все одно буде недосконалою.

І сьогодні ми бачимо гарний приклад, коли об’єдналися «Запоріжсталь», «Дніпроспецсталь», місцеві мешканці, працівники заповідника. Ми беремо першу ділянку, спільними зусиллями робимо громадську акцію і показуємо, як невеликими ресурсами можна відроджувати інфраструктуру острова.»

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
27.05.2022

Перезавантажана урядова «гаряча лінія»

У зв'язку з введенням воєнного стану в Україні через широкомасштабне вторгнення росії в Україну  Урядовий контактний центр  забезпечує інформування громадськості про функціонування Єдиної системи опрацювання звернень (Єдина система), а також Центру...

Читати повністю
10.05.2022

Ніколи знову. Де ставити крапку?

Ніколи? Знову! У ці дні ми віддаємо шану всім тим, хто у жорстокій битві виборював нашу свободу, хто захищав рідну українську землю від нацизму. Гасло "Ніколи знов" нажаль не спрацювало,...

Читати повністю
2.05.2022

Започатковано цикл матеріалів про формування зихисників України (доповнюється)

В ці нелегкі часи для України хочемо підтримати захисників та захисниць України - ми започаткували серію матеріалів про видатних українських діячів, іменами яких названі військові частини Збройних сил України та...

Читати повністю