Українське родинне свято Колодій на острові Хортиця. Запрошуємо!

15.02.2022

Українське родинне свято Колодій на острові Хортиця. Запрошуємо!

“Я на тебе, Колодію,
Маю всю надію.
А без тебе, Колодію,
Нічого не вдію!”
(із народної пісні)

Шановні запоріжці та гості нашого міста! Запрошуємо вас 6 березня (у неділю) завітати на острів Хортиця, де на території історико-культурного комплексу “Запорозька Січ” об 11.00 розпочнеться старовинне свято Колодій – радісне свято родинного життя, свято весняного відродження і любові, свято примирення.

Як і наші пращури, оскільки це гуляння традиційно припадає на останній тиждень перед найсуворішим постом, ми справимо його гучно, весело та смачно, з музикою, піснями та найрізноманітнішими розвагами. А на Січі є де розгулятися!

Ми маємо цінувати і підтримувати це надбання нашої культури. Колодій не має аналогів у наших сусідів і витоки його святкування сягають глибини тисячоліть. З поширенням християнства Колодій поступово набув певного характеру і елементів Масниці, але не втратив свого споконвічного колориту і стародавніх смислів. У цьому святі переплелися українські традиції різних історичних періодів нашого життя.
Ще за праслав’янських часів Колодій – це бог шлюбу, примирення та злагоди. Він приходить до людей у ці дні, щоб допомогти їм відновити втрачені за зиму сили та пробудитись разом із першим подихом весни. Оскільки родинне життя вважалося святим обов’язком, то ще неодруженим парубкам призначалося жартівливе покарання – чіпляли до пояса колодку, зняти яку можна було тільки за відкуп. Все це мало спонукати їх до активнішого пошуку своєї пари. Дівчина ж, у дні свята, могла висловити свою симпатію до одного певного парубка, якого вона обрала поміж усіх інших, а саме: виготовити іншу, символічну “колодку” з атласу, з квітами та бісером і причепити на ліву руку чи на груди, ближче до серця. Ця старовинна традиція — один із найголовніших доказів унікальності українського свята, адже аналогів їй у інших країнах нема.
В цей тиждень, перед Великим постом, всі намагались помиритись, тому Колодія часто ще називають святом “примирення”.

Щиро запрошуємо запоріжців та гостей нашого міста взяти участь у родинному святі!
Аби потім заспівати:

“Ой спасибі, Колодію,
Що зібрав докупки,
Гостювали, цілувались,
Аж злипались губки!”

Чекаємо на вас 6 березня! Шануймо та бережімо свої національні традиції!

Початок заходу об 11.00.
Щоб долучитися до свята, вам лише потрібно купити вхідний квиток до історико-культурного комплексу «Запорозька Січ». Сплачувати можна як готівкою, так і скориставшись коштами програми єПідтримка.
Вартість вхідного квитка: 100 грн. – повний; 50 грн. – пільговий.

Дотримання карантинних обмежень (використання захисних масок та соціальна дистанція) є обов’язковим!

Нагадуємо, що до нас можна легко дістатись тролейбусом №1.

Увага! Змінився розклад руху тролейбуса №1

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
5.05.2023

Візит представників шведської науки і музейної справи

До Національного заповідника "Хортиця" з візитом у відповідь приїхали представники шведської науки і музейної справи Фред Хокер і Ларс Амреус. Напередодні, в березні, співробітники Заповідника побували у Стокгольмі, де мали...

Читати повністю
20.01.2023

Вячеслав Зайцев – Хортиці

Сьогодні ми провели захід на вшанування пам'яті про захисників донецького аеропорту та нашого колеги та друга Вячеслава Зайцева Zaitsev Viacheslav. Були присутні найближчі - друзі, колеги та побратими. Для кожного...

Читати повністю
11.09.2022

Чому на Хортицю поки що зась

У Запоріжжі рішенням регіональної комісії ТЕБ та НС від 7 квітня введено заборону на відвідування певних місць відпочинку. У Запорізькій обласній військовій адміністрації пояснили, що мова йде не про всі...

Читати повністю