На Хортиці заморожують знахідки

16.04.2021

На Хортиці заморожують знахідки

    Триває процес реставрації дубового лафету XVIII ст., який було піднято  з дна Дніпра наприкінці листопада 2020 року. 

Першим етапом робіт з  реставрації  стародавнього артефакту стало очищення від нашарувань донного грунту, органічних забруднень, корозії тощо. 

Паралельно з цими роботами реставратори заповідника розпочали процес будування спеціальної морозильної камери. Вона потрібна  для проведення другого етапу реставрації – виморожування.

 – Завдяки допомозі  ПАТ «Запоріжсталь» та компанії  «Айс», які надали частину необхідного обладнання для будівництва камери, ми змогли вчасно запустити процес стабілізації так званої мокрої археологічної деревини. Без цього етапу реставрації,  деревина на лафеті просто б з часом розсипалася, – розповідає  керівник відділу реставрації Національного заповідника «Хортиця» Валерій Нефедов.

 На сьогоднішній день,  лафет гармати розміщено в середині морозильної камери, яка має довжину 5 метрів. Процес стабілізації деревини лафета методом сублімації (видалення вологи виморожуванням) буде тривати півроку. 

Після цього розпочнеться третій етап робіт, по завершенню якого 300-річний дубовий лафет зможуть побачити відвідувачі Музею судноплавства.

Для довідки: Під час гідроархеологічних досліджень з дна Дніпра було піднято 4,4 метровий дубовий лафет, окований залізом,  початку XVIII сторіччя. Вага лафету сягає 1200кг. Такий лафет, з встановленою на ньому потужною облоговою гарматою (вага її сягала близько 3 тонн), використовувався для штурму фортець та міст. Подібні знахідки не відомі в межах України.  Одиниці схожих лафетів зберігаються в деяких музеях світу. 

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
7.05.2021

Історико-культурний комплекс “Запорозька Січ” та Музей судноплавства відкрито!

З 08.05.2021 Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" та Музейні студії "Місто за порогами чекають на Вас. ІКК ""Запорозька Січ" працює  з 8-го по 16 -те травня без вихідних Музей судноплавства працює ...

Читати повністю
30.04.2021

Звернення до відвідувачів!!!

Звернення до відвідувачів Національного заповідника «Хортиця», напередодні травневих свят, щодо протидії пожежам в екосистемах острова ! Напередодні травневих святкових та вихідних днів, просимо Вас бути обачливими при відвідуванні острова Хортиця,...

Читати повністю
23.04.2021

В Запоріжжі презентовано проєкт реконструкції Музею історії запорозького козацтва та Кургану єдності України

  Сьогодні, на території історико-культурного комплексу «Запорозька Січ», було презентовано проєкт  реконструкції Музею історії запорозького козацтва, який через аварійний стан не працює вже 6 років, та Курган єдності України. Учасниками...

Читати повністю