Вітаємо з Міжнародним днем музеїв!

18.05.2019

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв!

Вітаємо з Міжнародним днем музеїв шановних колег, а також усіх, для кого історія Батьківщини є предметом гордості та джерелом натхнення!

Музеї зберігають історію, культурну спадщину українського народу, відтворюють його душу. Вона живе в пам’ятках минулого та у нових культурних проектах, що презентують Україну в різнобарвній мозаїці загальноєвропейської культури.
Одним з маркерів національної ідентичності є Запорозьке козацтво —активний учасник генези українського народу та сучасний бренд Української держави.
Збереження унікальної козацької колекції та її нова інтерпретація в контексті національної історії є метою реекспозиції єдиного в країні Музею історії Запорозького козацтва Національного заповідника «Хортиця».
Ідея створення тематичного козацького музею на Хортиці народилася у першій половині 1960-х років. До початку 1970-х тривалі творчі конкурси найкращих проектів втілення у життя задуму увічнення запорозької слави у музейних експозиціях. Проте остаточний кінець віянь «відлиги» поклав край патріотичним намірам. У 1974 році рішенням урядових органів ще не збудований Музей козацтва перетворено на Музей історії Запоріжжя, значна частина якого була присвячена революційній боротьбі та розбудові соціалізму. Урочисте відкриття Музею історії Запоріжжя відбулося 14 жовтня 1983 року з нагоди відзначення 40-ї річниці визволення Запоріжжя від нацистських загарбників.
У 1988-1992 роках Музеєві повертають початкове тематичне спрямування. На сьогодні колекції Музею нараховують понад 36,5 тисяч предметів основного фонду зберігання.
У 2015 році заповідником було ухвалене рішення про початок робіт з реекспозиції Музею.
2017 року за підтримки Запорізької обласної ради розроблено ескізний проект комплексної реконструкції будівлі з урахуванням сучасних вимог організації музейного середовища, функціональних завдань Музею як складної культурно-просвітницької установи, розроблених експозицій та зручності відвідувачів.
Проектом передбачається збільшення майже вдвічі простору експозиційних та допоміжних приміщень, модернізація інженерних мереж та комунікацій, створення належних умов зберігання предметів фондових колекцій.
Остаточний зовнішній вигляд будівлі Музею буде сформовано після проведення відповідного конкурсу, до участі в якому планується запросити провідні архітектурні бюро країни.
Серед експонатів музею старожитності XVI ст., знайдені на місці першої Запорозької Січі на о. Мала Хортиця, археологічні знахідки з Чортомлицької, Кам’янської, Олешківської, Покровської Січей, предмети, пов’язані із Запорозькою верф’ю XVIII ст., колекції живопису, документів та зброї. Зібрані десятки тисяч експонатів становлять унікальний код української нації, складовими якого є звитяга, воля, демократія. В оновленому музеї доторкнутися до них, відчути героїчної доби зможуть ще більше відвідувачів.
Сьогодні фахівці заповідника неупинно працюють над розробкою та втіленням у життя нових експозиційних проектів, що знаходять своє місце в історико-культурному комплексі «Запорозька Січ» та музейних майданчиках провідних закладів культури інших міст України.

Поділитися в соц.мережах:

Останні новини

Всі новини
3.12.2021

Зимова пора – час особливої турботи про мешканців дикої природи

З настанням холодної пори року у диких тварин зменшуються можливості якісно і регулярно харчуватися тим, що зазвичай складає їхній раціон навесні та влітку.  Тому, підгодовувати звірів  у цей період вкрай...

Читати повністю
3.12.2021

Запрошуємо на зимові свята!

Відбулася презентація різдвяно-новорічної програми, яка триватиме на острові Хортиця з 18 грудня по 16 січня. Організаторами виступили Запорізька обласна державна адміністрація, Запорізька міська рада та Національний заповідник «Хортиця». Присутнім представлений...

Читати повністю
1.12.2021

Як ми працюємо

  Історико-культурний комплекс "Запорозька Січ" працює з 9.00 до 16.30 (каса до 16.00). Всі дні, крім понеділка та вівторка. У зв’язку із встановленням «червоного» рівня епідемічної безпеки на території Запорізької...

Читати повністю